כותרת
> C;
1/1
מדורים נוספים

ממה מורכב ביטוח רכב?

כרמיאלי מדורים נוספיםפורסם: 08.01.20 , 12:53ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

עונת החורף שנפתחה בסערה עם גשמים עוצמתיים ואף שיטפונות באזור תל אביב גרמה לישראלים רבים לבדוק האם ביטוח רכב שלהם מבטח בדיוק מפני מקרים כאלו. אז כדי להבין טוב יותר את פוליסת הביטוח שלכם חילקנו את הגורמים המרכיבים את פוליסת ביטוח הרכב לחלקים כמעט שווים.

ביטוח שמשות

גם כיום השמשות מאפשרות לנהג לראות לאן הוא נוסע כפי שהם איפשרו לנהגים במאה השני האחרונות מאז שהתחלנו ליסוע במכוניות פרטיות. לצערנו, עדיין לא המציאו חומר גלם עמיד וזול שיהווה תחליף לשמשה הקדמית האחורית של הנהג. לכן גם היום כשאנחנו מעורבים בתאונת דרכים פתאומית השמשה היא הראשונה שתסדק או תשבר. במצב כזה הביטוח יאפשר לכם החלפות שמשות תוך זמן קצר כחלק מביטוח שמשות המכונית.

שירותי גרירה וחילוץ

שירותי גרירה וחילוץ הם אחד הפרמטרים החשובים ביותר בפוליסת הביטוח. בזמן תאונה או שהרכב נכנס לשלולית עמוקה ואף שיטפון לא צפוי נצטרך להסתייע באמצעות שירותי הגרירה של חברות הביטוח. חברות הביטוח ידאגו לשלוח לכם שירותי חילוץ במידת הצורך ואף יסיעו במצבים מסוימים את המבוטח ליעד של עד 250 ש"מ ממקום התאונה. כמו כן קיימים שיקולים נוספים בחברות הביטוח השונות שיספקו שירותי אחסנת רכבים בעת הצורך.

רכב חליפי

רכב חליפי הוא מרכיב משמעותי כחלק מפוליסת ביטוח רכב. במקרה של תאונה יסופק רכב חלופי לשבוע ימים. במקרה של טוטל לוס ינתן רכב חלופי לתקופה של חודש ימים בחלק מהמקרים ופרקי זמן משתנים במקרה של גניבת המכונית. חברות ביטוח יחזירו לכם בחלק מהמקרים החזר כספי.

שרותי פיצוי על תכולה ברכב

כיום במאה ה- 21 כולנו נוסעים עם מכשירים טכנולוגיים רבים בכיס או בתיק. מכשירים אלו כמו טלפון סלולרי ועד המחשב הנייד, כל המכשירים הללו עולים לא מעט כסף וסביר להניח שנרצה לשמור עליהם גם בזמן נסיעה במכונית הפרטית. ביטוח רכב מקנה לנו ביטות ופיצוי על חלק מהמוצרים שהיו ברכב אבל אחד הפריטים המוכרים יותר שהביטוח יפצה אותו עוד מתקופת קלטות האודיו הוא כמובן הרדיו דיסק.

שירותי פריצת הרכב

מכוניות חדשות מגיעות עם מפתח מיוחד שפותח את הדלת מרחוק ולחלק מהרכבים כמו טויוטה קורולה הרכב נפתח ברגע שמתקרבים לאוטו. אך הצד השלילי של פתיחת רכבים באמצעים טכנולוגיים הוא איבוד המפתח. במצב כזה חלק מפוליסות הרכבים מכסים שירותי פריצת רכב אם הרכב ננעל בתוך הרכב ובחלק מהמקרים יישלח אליכם נציג מטעם החברה שייסייע לכם לפרוץ את הרכב.

השתתפות עצמית

אחד הפרמטרים שמשפיעים על מבוטחים האם לקחת ביטוח רכב בחברה אחת או אחרת היא הביטוח כולל תשלום השתתפות עצמית. במצב כזה ישא המבוטח בהשתתפות עצמית שינוע בין 500 ₪ ועד 1500 ₪ תלוי בסוג הרכב והפוליסה שלכם. גם התיקון במוסכי הסדר מייקרת את ההשתתפות העצמית. במקרה של תיקון הרכב יישא המבוטח סכומים יחסית קטנים מהעלות האמיתית של התיקון ואף יסופק לו רכב חלופי בעלות של 100 ₪ ליום לערך.

לסיכום, בחירת ביטוח רכב יכולה לחסוך לכם לא מעט כסף ובמידת הצורך תוכלו להשתמש בתקציב הזה כדי לתקן את האוטו בעת תאונת דרכים בלתי צפויה.

התמונה מאתר - pixabay.com