כותרת
> C;
1/1
בריאות

מסיכה נגד קורונה – איך היא שומרת עלינו?

כרמיאלי בריאותפורסם: 22.12.20 , 14:29ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

כולנו כבר התרגלנו לשיגרה בה אנו עוטים מסיכה בכל מקום בו אנחנו נמצאים. לפי מחקרים, אם שני אנשים עוטים מסיכה כאשר אחד מהם חולה בקורונה, הסיכוי של האדם השני להידבק הוא 15% לכל היותר. זהו נתון חשוב שמעודד אותנו לחבוש מסיכה כל עוד היא תקנית ומגנה עלינו כראוי. מסיכה נגד קורונה הפכה להיות מוצר הכרחי לכל אחד ואחת מאיתנו. מעבר לעובדה שאי עטיית מסיכה עלולה לגרור קנס של 500 ש"ח, כל זמן שאנו לא עוטים אותה אנחנו חשופים לנגיף ומסכנים את עצמנו ואת הסובבים אותנו לחלות בקורונה. כידוע, הנגיף עובר בצורה טיפתית דרך הפה או האף, כלומר מספיק שאדם שחולה בנגיף משתעל לכיווננו או אפילו מדבר איתנו, אם לא נעטה מסיכה, הסיכויים שנידבק יהיו גבוהים מאוד.

3 דברים חשובים שכדאי לדעת על מסיכה נגד קורונה

מהרגע שהפכה לחלק בלתי נפרד מחיינו, מסיכה נגד קורונה מוצעת למכירה כמעט כל מקום. אם זה ברשתות הפארם, רשתות מזון, בתי מרקחת, בחנויות האונליין ואפילו ברשתות האופנה. על מנת שנהיה בטוחים שאנו ממוגנים היטב כשאנחנו במרחב הציבורי, כדאי שנפנים 3 עקרונות חשובים בנוגע לעטיית מסיכה:

  • לא פעם אנו נתקלים באנשים שעוטים את המסיכה בצורה לא נכונה, לעיתים היא אפילו על הסנטר בלבד, אין להקל ראש בכך. כשאומרים את צמד המילים "עטיית מסיכה" הכוונה היא לעטייה שתכסה את הפה ואף באופן מוחלט. ברגע שתנאי זה לא מתרחש קיים סיכוי גבוה להידבקות הן לאדם עצמו והן לסביבתו.
  • במקומות סגורים הסיכון להידבק אף עולה עוד יותר. שכן פחות אוויר נכנס למבנה מה שעלול לגרום להדבקה המונית. לכן, אם אתם נמצאים בחלל סגור, תמיד תקפידו לעטות מסיכה נגד קורונה באופן תקין על מנת שתוכלו ליהנות מראש שקט כל זמן השהות שלכם במקום.
  • יעילות המסיכה במניעת הדבקה עומדת על 85% - 95% בהנחה שכל התנאים לעטייה נכונה מתקיימים.

מסיכות מנתחים ומסיכות בד – מה עדיף?

שני סוגים נפוצים של מסיכה נגד קורונה הן מסיכת מנתחים ומסיכת בד. ככלל שני הסוגים אפקטיביים בהגנתם בפני הנגיף. יחד עם זאת ישנם תנאים שחייבים להתקיים על מנת שההגנה תהיה כמה שיותר בטוחה. מסיכת מנתחים עשויה כותנה שאינה ארוגה והיא מסוגלת לכסות את הפה ואף באופן מוחלט כל עוד מקפידים על כך. יש לה את היכולת לחסום טיפות גדולות ובכך להפחית את הסיכוי להידבק כשאר היא מהודקת לפנים. מסיכת הבד גם כן נחשבת ליעילה בהגנתה מפני הנגיף, כל עוד היא עשויה שלוש שכבות של בד בהנחיית משרד הבריאות. לא משנה איזה מסיכה תבחרו לעטות. בסופו של דבר אם תקפידו על עטייה נכונה של מסיכה נגד קורונה תוכלו להיות בטוחים כי אתם עושים את המקסימום בכל הקשור להתמגנות מפני המחלה.