כותרת
> C;
1/1
בריאות

מקדמים הקמת בית חולים בכרמיאל!

כרמיאלי בריאותפורסם: 26.10.20 , 16:46ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

המרכז הרפואי החדש בכרמיאל, שבתחילה תוכנן להיות שיקומי גריאטרי, ועפ"י התכנון כעת אמור לשנות את ייעודו בהמשך למרכז רפואי כללי ועתיד לדברי ראש העיר משה קונינסקי , להיבנות בכניסה המערבית לעיר בין רחוב דרור לכביש 85.

מעיריית כרמיאל נמסר כי, בימים אלו שוקדים צוותים מיוחדים במשרד הבריאות, במשרד האוצר וברשות מקרקעי ישראל (רמ"י),

על הכנת תוכנית בינוי חדשה שתאושר במהלך 2021, כאשר לאחר אישורה יוצא מכרז לבינוי והפעלה של המרכז הרפואי בכרמיאל.

ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי , "אני רוצה להודות לממלאת מקומי טניה מזרסקי על הובלת נושא הקמת המרכז הרפואי החדש בעיר ומן הראוי לציין כי, קודמי עדי אלדר היה זה שקידם את הקמתו של מרכז רפואי בעיר וכעת, אנחנו מתכוונים להוציא לפועל את התכנית להקמתו".

יצוין כי בתחילת הקדנציה הנוכחית מינה ראש העיר משה קונינסקי את ממלאת מקומו, טניה מזרסקי להוביל את הקמת בית החולים בכרמיאל, לאחר שכאמור לפני כחמש שנים קיבל ראש העיר הקודם, התחייבות משר הבריאות דאז, יעקב ליצמן , להקים בית חולים שיקומי גריאטרי. הקמת בית החולים אף יצאה למכרז של רשות מקרקעי ישראל שבוטל לנוכח כשל בניסוחו.

במסגרת הובלת התוכנית קיימה טניה מזרסקי פגישות עבודה רבות עם צוותי משרד הבריאות ורשות מקרקעי ישראל ונציגי חברה מנהלת מטעמם וכמו כן, קיימה פגישות עם הנהלות בתי חולים ברחבי הארץ וקופות החולים הגדולות. בפגישות אלה, הושגו הסכמות רחבות ובראשן שינוי ייעודו ממרכז רפואי שתוכנן להיות שיקומי גריאטרי לכל הגילאים כולל ילדים ובהמשך הכנת תוכנית לבית חולים כללי שתצטרף לתמ"א 49, כולל מכוני אבחון, מעבדות מחקר ועוד.

עפ"י התכנון, בית החולים החדש בכרמיאל יכלול בשלב א' - 350 מיטות שיקום, בשלב ב' יתווספו 100 מיטות שיקום ועוד 450 מיטות בשלב ג'. מדובר על תוספת של 100 מיטות כבר בשלב הראשון מהתוכנית הראשונית והשירות הרפואי לכלל הגילאים ולא רק גריאטרי.

המרכז הרפואי החדש המתוכנן בכרמיאל (הדמיה: משרד האדריכלים KKE)

המרכז הרפואי החדש המתוכנן בכרמיאל (הדמיה: משרד האדריכלים KKE)