כותרת
> C;
1/1
בריאות

מתי לפגוש רופא שיניים מומחה

כרמיאלי בריאותפורסם: 04.08.21 , 14:08ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

יש רופא שיניים, ויש רופא שיניים מומחה, וכמו בכל דבר, בסופו של יום הבחירה את מי תפגשו ובידי מי תפקידו את השיניים שלכם, היא שלכם. ממש כמו בכל מוצר, יש דרגות ואיכויות שונות, והעלויות לרוב בהתאם. כך גם בשירות, ובעיקר בשירותי מומחה, איכות השירות יכולה להיות גבוהה מאוד, וכשמדובר בנושאים רגישים, בטח בנושאי בריאות, בטח ובטח בנושא בריאות הפה והשיניים, כנראה שתעדיפו מומחה.

רופא שיניים מומחה יוכל להבין את מורכבות הבעיה, ולא רק את הסימפטומים שלכם, ולתת מענה רחב ומקיף יותר שיטפל גם בסימפטומים וגם בשורש, בצורה העמוקה ביותר. כדאי ליהנות מרפואת שיניים אצל מומחה לפני שאתם פוגשים את הסימפטומים המתקדמים יותר של מחלות חניכיים.

כאשר מתחילה להופיע אדמומיות לאחר צחצוח השיניים, או אפילו דימום במהלך או אחרי צחצוח השיניים, או כאב במהלך אכילה או שתייה של משקאות חמים או קרים, זה כבר שלב מתקדם. ההמלצה הגורפת היא ללכת למומחה לשיניים לביקורת מעת לעת, בכדי להיות במצב של מניעה, או הקדמת תרופה למכה.

לכו לרופא שיניים מומחה כאשר:

אם כבר יש דימום מהחניכיים, קושי בלעיסה, כאבים באכילה ובשתייה, אם החניכיים מודלקות, רגישות וכואבות, אדומות ונפוחות, השיניים מתחילות להיראות שונה עקב נסיגת חניכיים ברורה, ריח רע מתחיל להיווצר בפה ואולי אפילו חוויתם שינוי ודפורמציה במיקום השן בפה, בכל המקרים הללו (ועוד) יש לגשת לרופא שיניים מומחה בהקדם.

סוג הטיפול יותאם באופן אישי למצב של הפה שלכם, בכדי לתת מענה אופטימאלי למצב האקוטי והן למצב הכרוני בכדי למנוע את הישנות המצב ואת הידרדרות המצב בעתיד.

  1. טיפול שמרני של ניקוי ומניעה - ניקוי ייסודי ועמוק של כיסי החניכיים בהרדמה מקומית לסילוק מלא של החיידקים בשיניים והסרת האבנית והרקמות הפגועות. הטיפול מתבצע תוך מינוף טכנולוגיות מתקדמות וכולל עבודת עומק על הפה כולו.
  2. ניתוחי חניכיים – במקרים מורכבים בהם הקצעת השורשים לא הספיקה בכדי לתת מענה למצב, הרי שיש צורך בהליכים כירורגיים הכוללים הרדמה, פתיחת כיסי החניכיים, ניקוי עמוק ויסודי באזורים שלא ניתן להגיע אליהם אחרת, סגירת הכיסים והחלמה.

איך להימנע מהצורך?

ובכן, ישנם אנשים רבים אשר ייאלצו לפגוש את רופא השיניים המומחה שלהם שוב ושוב, כל כמה חודשים, לאורך כל החיים. לא מדובר ברבים מאיתנו, אך בחלקנו כן. אחרים, גם הם רגישים, לרוב עם רקע גנטי של חולשת שיניים וחניכיים או לאחר שימוש ממושך באלכוהול וחומרים אחרים, או פשוט עקב הזנחה, ייאלצו לקבל טיפולים אצל מומחה לאורך השנים.

אם אתם מעוניינים להימנע או להפחית את הצורך והסיכויים שתצטרכו טיפולים אצל רופא שיניים מומחה, כדאי מאוד לשמור על היגיינת הפה שלכם ללא פשרות. לצחצח שיניים בעדינות ובתבונה לאחר כל ארוחה. לנקות את החללים בין השינים והחניכיים בעזרת חוט דנטאלי, ולהשתמש בתכשירים להיגיינת פה לאורך כל החיים, ולבוא לבדיקות תקופתיות לפחות 3 פעמים בשנה.