כותרת
> C;
1/1
אוכל

מתכונים פרווה

כרמיאלי אוכלפורסם: 02.04.23 , 11:48ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מתכונים פרווה, מה זה בכלל- יהיה מי שישאל... פרווה זוהי הגדרה לכל מוצר אכיל שאינו חלבי ואינו בשרי. הגדרה זו עלתה על הלשון במקור עברי הלכתי, הנגזר מן ההבדלה המקובלת ביהדות בין חלבי לבשרי, כיום משמשת המילה פרווה להגדיר אנשים או התנהגויות שונות שאינן בוחרות צד, לכאן או לשם, אינן מביעות דעה נחרצת, אינן מתערבות בשיח לעומתי, ובקיצור- פרווה, סוג של בין לבין. אבל מעניין לדעת שדווקא למתכונים פרווה יש לעיתים ייחודיות מעניינת מאד, נקיה מחלב ומבשר, ומתאימה מאד לצמחוניים וגם לאלרגנים לחלב לעיתים. מתכונים פרווה הם קטגוריה בפני עצמה במטבח הישראלי, בבלוג פודיק של שחר חן תוכלו למצוא מגוון רחב של אפשרויות, למעלה ממאה מתכונים פרווה מחכים לכם בסבלנות, תטעמו ותבינו. לרשותכם רשימת מתכונים פרווה באתר פודיק – מתכונים קלים להכנה בלי סיבוכים מיותרים! לכל מתכון סרטון וידאו המסביר איך מכינים אותו + אופן הכנה ורשימת מצרכים.

סגנונות בפרווה

על פי רוב מתכונים פרווה משמשים כמנת פתיחה או תוספות למנה עיקרית, ולא למנה העיקרית בעצמה, משום שאין בהם כבדות של בשר או תוכן בשרי כלשהו, הרי כידוע הם פרווה לחלוטין. למרות זאת, ניתן למצוא בתפריטים שונים דגים בבישול מקורי ומיוחד שיכולים בהחלט לשמש כמנה עיקרית פרווה לצד אוסף תוספות מותאם. בשר הדג אינו מוגדר ביהדות כבשר ועל כן כל דג נכלל בהגדרת הפרווה. דגים כמו סלמון למשל עשויים להוות בסיס למתכון פרווה מקסים ומשביע מאד. בבלוג פודיק תוכלו למצוא הרבה כאלו, הם באים בטוב בארוחות שבת וחג וגם באופן שוטף. מנת דג פרווה עשירה יכולה לשמש כמובן גם כמנת פתיחה להמשך בשרי כבד יותר. אגב, לצמחוניים וודאי מוכר הרעיון להמיר בשר בטופו, שהוא כמובן פרווה לחלוטין, תוכ

לו למצוא בבלוג פודיק מתכוני קציצות טופו ועוד דברים טובים שיכולים לבוא טוב במקום הזה.

תוספות פרווה

עולם הפרווה מכיל בתוכו ראשית את כל הלחמים והלחמניות שאינם חלביים, במגוון רחב של טעמים קלאסיים או פיקנטיים, אבל כמובן שעיקר עולם הפרווה שייך לתוספות. ירקות בתיבולים שונים ובצורות הגשה שונות, מרקים שאינם מכילים בשר ולא גבינה, רטבים שונים על בסיס ירקות, ואפילו צ'יפס הוא כמובן פרווה. בבלוג פודיק של שחר חן תוכלו למצוא את הגאוניות של מתכונים פרווה, רעיונות מקוריים לבישולי ירקות שלא חלמתם עליהם מעולם, בטעמים מגניבים ממש. כרוביות, אבוקדו, בטטות ועוד רעיונות שישאירו אתכם עם טעם פרווה כובש בפה. מתכונים פרווה הם עולם של סלטים ותוספות מוכרות שלעיתים עוברים שינוי קל כדי להתאימם להגדרת פרווה, וזה לא פחות ממשדרג אותם. אורז בתיבולים שונים, סלטים מסורתיים איטלקיים או סיניים, בלי גבינה או עם תחליפים אחרים שיוצרים להם טעם חי ועסיסי, וממש לא רק זה. כנסו לבלוג פודיק של שחר חן ותגלו עולם שלם של מתכונים פרווה שווים ניסוי.

מנה אחרונה פרווה

מנות אחרונות אינן מוגשות כבשריות על פי רוב, כי אם חלביות. כאן ניתן באופן כללי לקחת כל מתכון חלבי ולהמיר חלב בחלב סויה למשל, או כל צעד אחר שעושים קהל האלרגיים לחלב במתכונים חלביים רגילים. יחד עם זאת, יש משהו ייחודי במתכונים שהוכנו במיוחד עבור הרעיון הפרווה. בבלוג פודיק ניתן למצוא מתכונים פרווה למנה אחרונה, קינוח קליל וגם נישנוש חביב כשמחפשים משהו מתוק להכניס לפה. כדורי שוקולד פרווה מטריפים שילדים ימותו עליהם וגם מבוגרים, קלים להכנה ונימוחים בפה, עוגיות ועוגות בטעמים מגוונים ומלאי השראה, שוקולד ומגוון טעמים משלימים וזה רק ההתחלה.

אל תהססו לנסות את עולם הפרווה דרך מתכונים פרווה בבלוג פודיק, תטעמו, תתאהבו, ותמיד תוכלו לנסות עוד משהו...

קרדיט: FREEPIK