כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

עוברים לצפון

כרמיאלי נדל"ן וכלכלהפורסם: 07.10.20 , 18:14ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ההשפעה של מגפת הקורונה הייתה על תחומים רבים במשק ואחד מהם הוא ענף הנדל"ן . המגמות החדשות באתרי הבנייה הראו שבפריפריה מכרו כמויות גדולות יותר של דירות, מאשר באזור המרכז.

עוברים לצפון

משפחות רבות חשבו לאורך השנים האחרונות לבצע מהפך בחייהם ולעבור צפונה לאור האזורים הקסומים הקיימים במרחבים השונים של הגליל. הסיבה שהם לא ביצעו את השינוי היא בעיקר עקב הבעיה במציאת מקומות עבודה עבור בני הזוג .אך בעקבות הקורונה נוצרה מגמה חדשה ונפתחו מפעלים ועסקים חדשים באזורים שונים בצפון ולכן נפתחו בפניהם אפשרויות של קידום מקצועי תוך שילוב של חיים חדשים בצפון.

רכישת דירות חדשות בצפון

ההתעוררות הכללית בערי הפריפריה נעוצה גם העובדה שמחירי הדירות נמוכים באופן משמעותי מאשר הדירות במרכז. במחיר של דירת שלושה חדרים במרכז, אפשר לרכוש דירת חמישה חדרים מרווחת הכוללת מרפסת רחבה, או גינה מטופחת.

לכן מיד בתום הסגר הראשון הגיעו לקוחות פוטנציאלים רבים לפרויקטים בצפון וביצעו רכישה של דירות חדשות למכירה בעפולה. במקרים רבים כמות הדירות שנמכרו היו מאד משמעותיות וכיסו את העובדה שלאורך ימי הסגר, כמעט לא היו מכירות כלל.

ההיצע הנרחב בפרויקטים בצפון של דירות בכל הגדלים הכוללות בדיוק את מה שצריכה כל משפחה, מקום לילדים להשתוללות, מרפסת רחבה או גינה נעימה. כך רכשו המשפחות איכות חיים במחיר מצוין והמגמה לעבור צפונה נמשכת.

שיפור תנאי הדיור הקיימים בעקבות הקורונה

גם משפחות שגרות בצפון, החליטו בעת הסגר שהגיע הזמן לשפר את תנאי הדיור שלהם והם בחנו כמה אופציות של רכישת דירה גדולה יותר המתאימה לצרכים החדשים לאור מגפת הקורונה. שיהיה בה די מרחב לכל הילדים ושיהיה בה חדר עבודה או פינות עבודה כך שבני הזוג יוכלו להמשיך ולעבוד מהבית.

לאור העובדה שהסגר אורך זמן רב, יש צורך בהיערכות לעבודה מהבית, הן מבחינת מיקום נוח ושקט כך שיהיה מקום למחשב, לניירת, לכלי כתיבה ואם יש צורך גם בחומר מקצועי, בהתאם לסוג העבודה. מעבר לכך קשה מאד לעבוד מהבית כשהילדים נמצאים ומרעישים ולכן הצורך בחדר עבודה סגור הוא אקוטי. כששני בני הזוג זקוקים לחדר עבודה, הם מתחלקים בו או אם יש ילדים קטנים הם מחלקים את הזמן כשכל אחד כמה שעות עם הילדים ולאחר מכן עובד ובן הזוג השני בלוח זמנים הפוך.

מחירי הדירות בצפון

הלקוחות הבינו שאין סיכוי שמחירי הדירות ירדו ובמצב הנתון כשהמחירים של הנדל"ן בפריפריה הם סבירים, יהיו עליהם קופצים רבים ולכן המבחר ירד באופן מהותי. לכן רבים הגיעו למסקנה שעדיף לא להמתין ולרכוש כעת דירה בגודל הנחוץ למשפחה, בעיר מובילה, בסביבת מגורים חדשה שמאפשרת לתושבים ליהנות מכל השירותים הקהילתיים בסביבת המגורים הקרובה כמו מסגרות חינוך, מסחר, שירותי בריאות ומתנ"ס.