כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

צו מבנה מסוכן – כך תתמודדו איתו בצורה נכונה

כרמיאלי נדל"ן וכלכלהפורסם: 22.10.20 , 09:00ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בלי שום הודעה מוקדמת פתאום הבניין שבו אתם גרים קיבל צו מבנה מסוכן? אם כך, אנחנו ממליצים לכם לטפל בעניין הזה כמה שיותר. עליכם לכנס ישיבת דיירים, להציג בפני כולם את הצו ולהחליט מה אתם עושים בנידון. נתחיל דווקא מהסוף: אם תתעלמו מהצו הזה, אתם תעברו עבירה פלילית לכל דבר ועניין, וזה כמובן מיותר. משמעות הדברים במקרה כזה היא שאתם תמצאו את עצמכם בדיונים אינסופיים בבתי המשפט, תוציאו לא מעט כסף על הנושא וגם ערך הבניין שלכם ירד בצורה משמעותית. העניין שאנשים לא תמיד מבינים הוא שצו של מבנה מסוכן למעשה קובע שהבניין מסוכן – לדיירים, לעוברים ולשבים ולסביבה כולה. לכן לא רק שצריך לעשות משהו בנידון, אלא רצוי מאוד לפעול למען הסרת הצו כמה שיותר מהר, אז למה אתם מחכים?

מה צריך לעשות בפועל כדי להסיר צו מבנה מסוכן?

אחרי שתדברו על הדברים עם השכנים, יהיה עליכם להזמין איש מקצוע למקום לצורך הערכת המצב. איש המקצוע צריך להיות מהנדס מקצועי או קונסטרוקטור, שכן אנשי מקצוע כאלה יודעים לאבחן את המצב, להעריך את העניין ולהמליץ מה לעשות בנידון. חשוב להבין שבדרך כלל צווים של מבנים מסוכנים ניתנים בגלל תקלות שונות ומגוונות, כמו למשל:

  • טיח במצב רע שמתקלף
  • בטון במצב פגום ומסוכן
  • עמודי בניין שדורשים חיזוק
  • שלד כללי של בניין שצריך לחזק ועוד

אחרי שאנשי המקצוע יעריכו את מצב הבניין תוכלו לעבור לשלב הבא והוא: לדווח לעירייה על האופן שבו אתם עומדים לטפל בדברים. הדיווח הזה משמעותי, כי כך יהיה עיכוב למעשה עד ביטול ההליך המשפטי, וכך יהיה לכם יותר זמן לטפל בכל הבעיות בבניין. הסרת צו מבנה מסוכן כוללת כמובן לא מעט תיקונים שצריך לעשות בשטח, שיפוצים ועוד, אך החדשות הטובות הן שכמעט תמיד ניתן יהיה לשקם את המבנה ולהסיר את הצו.

מדוע כדאי לפנות אל אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום?

אם כל הנושא של התמודדות עם צו של מבנה מסוכן נראה לכם קשה ואתם לא יודעים איך לעשות את זה בפועל, אתם לא לבד. למעשה, יש היום אנשי מקצוע שהמומחים שלהם היא לתת שירות בדיוק במצבים כאלה, אז למה שלא תפנו אל חברה מקצועית שכזו? כך תוכלו להיות בטוחים שבסוף התהליך יוסר הצו, הבניין ייראה הרבה יותר טוב והוא גם יהיה, כמובן, הרבה יותר בטוח למגורים. חשוב להבין: זה לא במקרה שקיבלתם צו מבנה מסוכן ויש להתייחס לנקודה הזאת כמה שיותר מהר. אתם חייבים לתקן את המבנה ולשפץ אותו, ולא רק למטרות הסרת הצו אלא גם למטרות הבטיחות במקום. פנו אל אנשי המקצוע הכי טובים ומנוסים שיש בתחום ותראו שלא תצטערו, כי הם ילוו אתכם בצורה מקצועית לכל אורך הדרך עד להסרת הצו.