כותרת
> C;
1/1
מדורים נוספים

שיטות ומכשור לניקוי שטיחים

כרמיאלי מדורים נוספיםפורסם: 17.12.19 , 10:41ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

שוב נפלה כוס יין על השטיח שלכם ? או שמא השטיח מלא בשערות החתול שלכם ? מטבעו של שטיח הינו להתלכלך מדי פעם וכל אדם אשר מחליט לרכוש שטיח, אמור להיות מודע לעובדה זו. על כן, יש לקחת בחשבון, כי מפעם לפעם יזדקק השטיח לניקוי. כמו כן, ייתכנו מצבים בהם ייווצר כתם בלתי מתוכנן, דבר אשר ידרוש מכם ניקוי מידי ככל הניתן, על מנת שהכתם לא יחדור עמוק לסיבי השטיח ויתייבש. נשאלת השאלה, מהי הדרך הטובה והיעילה ביותר לניקוי שטיחים ? והאם יש להזמין חברה מקצועית המשתמשת במכשור מקצועי לניקוי שטיחים או שניתן לנקותו בתכשיר ניקוי המיועד לכך ? במאמר זה נסקור את הנושא וניתן לכם מספר שיטות לניקוי שטיחים מקצועי.

סוג השטיח כגורם מכריע בבחירת אופן הניקוי

קיים מגוון רב של סוגי שטיחים, כגון: שטיחי צמר, שטיחים מקיר לקיר, סינים, אפגנים ועוד. לכל סוג בד, מאפיינים משלו אשר משפיעים גם על אופן ספיגת הלכלוך ובהמשך לכך- אופן הניקוי. שטיחים ביתיים אלו מנוקים בדרך כלל ע"י שואב אבק או תכשירים להסרת כתמים. הבעיה היא, ששואבי אבק ביתיים, מצליחים לשאוב את האבק עד עומק מסוים ותכשירים לניקוי כתמים עשויים להשפיע על גוון הבד, בין אם באותו רגע ובין אם לאחר תקופה מסוימת. ניקוי מקצועי מבוצע ע"י שואב אבק מקצועי, המנקה את סיבי השטיח לעומק, שואב את האבק באופן העמוק ביותר וכך גם מנקה את הכתם עוד מבסיס סיבי השטיח. חשוב לציין, כי ניקוי מקצועי זה מתאים לכל סוגי השטיחים.

ניקוי יבש- האם אפשרי ?

קיימים בעלי מקצוע המציעים ביצוע ניקוי יבש עבור שטיחים דקים. טענתם היא, שכיוון שהשטיח הינו דק, אין צורך במכשור מקצועי לניקוי. חשוב לציין, כי אמירה זו הינה מוטעית וניקוי יבש אינו מתאים לניקוי שטיחים, אלא לבגדים בלבד. השטיח יראה אמנם נקי למשך שבועיים –שלושה, אולם לאחר מכן יעלה האבק בשנית.

ומה לגבי מסירי כתמים ?

ניתן למצוא מסירי כתמים ביתיים רבים, הנמכרים בכל רשתות המזון. יש לשים לב לכיתוב בתווית, לאילו בדים מיועד התכשיר. כמו כן מומלץ לבדוק את יעילותו בפינה נסתרת, לפני השימוש בו.

לסיכום, ניתן לראות כי קיימת אפשרות ניקוי באופן עצמאי, או לחילופין באמצעות חברת ניקוי בעלת מכשור מקצועי. לכן, התייעצו עם מומחה בתחום האם מדובר בכתם הניתן לנקותו באופן ביתי ובכך לחסוך הוצאה מיותרת.

המאמר באדיבות חברת מעיין ניקוי שטיחים : https://www.maayan-dc.co.il/

PIAXABY