כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

שירות עם חברת ייעוץ משכנתאות, האם כדאי?

כרמיאלי נדל"ן וכלכלהפורסם: 28.09.22 , 12:20ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מחירי הדיור בישראל ממשיכים לעלות בקצב מהיר, לכן רוב רוכשי הדירות חייבים לקחת משכנתא מהבנק, וכיום רבים נאלצים לקחת הלוואה במימון גבוה כדי לרכוש את הנכס. נטילת משכנתא מהבנק מחייבת אותנו ללמוד מושגים בתחום ולקבל החלטה פיננסית חשובה העתידה להשפיע על איכות חייו לאורך לא מעט שנים, עד 30 שנה. ישנם שיקולים רבים שעלינו להתייחס אליהם נכון בעת בניית תמהיל המשכנתא, ובמציאות המאתגרת של היום כאשר בנק ישראל מייקר את הריבית והאינפלציה משתוללת אין להקל ראש בחשיבות הייעוץ הניתן על ידי יועצי משכנתא מנוסים.

חשוב לציין כי לא חייבים לפנות לייעוץ מחברת ייעוץ משכנתאות וגם ניתן לקבל ייעוץ חינמי בבנק. יחד עם זאת, הניסיון מוכיח כי בעזרת חברת ייעוץ משכנתאות מקצועית ואמינה ממזערים סיכונים וחוסכים הרבה מאוד כסף, החל מכמה עשרות אלפי שקלים.

מהם השיקולים האמיתיים שעומדים לפני בחירת חברה לייעוץ משכנתאות?

כדי לקחת משכנתא מהבנק ולרכוש דירה חדשה או יד 2 עלינו לבנות תמהיל המורכב מכמה מסלולים. יש מגוון מסלולי משכנתא מהם ניתן לבחור, לכל מסלול יש יתרונות וחסרונות. הבנקים מציעים ייעוץ חינמי ללוקחי המשכנתא, אך חשוב לזכור כי היועץ מטעם הבנק מייצג את האינטרסים של המעסיק שלו. כמו כן, כיום יש מידע רב ברשת לגבי לקיחת משכנתאות, יחד עם זאת אין תחליף לייעוץ הניתן על ידי יועץ משכנתאות מומחה ומנוסה.

השיקולים לבחירת חברה לייעוץ משכנתאות הם קבלת ליווי צמוד של מומחה שיכול לסייע לנו לבנות תמהיל משכנתא המותאם ליכולת ההחזר שלנו ולצרכים הייחודיים המאפיינים אותנו. כמו כן, בעזרת יועץ מנוסה אנחנו נהנים משירות יעיל הכולל עריכת מכרז בין הבנקים ותכנון פיננסי, וכך אנחנו מקבלים החלטה שקולה ועניינית ומפחיתים סיכונים.

מה כלול בשירות של החברות?

חברות לייעוץ משכנתאות מציעות בדרך כלל ליווי צמוד לכל אורך תהליך לקיחת המשכנתא. השירות מתחיל בפגישת ייעוץ ראשונית, אפיון צרכים ותכנון פיננסי, ובשלב הבא בונים תמהיל משכנתא מותאם אישית ליכולת ההחזר ולצרכים שלנו, והחברה עורכת מכרז בין הבנקים. יועץ מטעם החברה מייצג אותנו מול הבנקים השונים (לרבות חברות ביטוח המציעות משכנתא) כדי לשפר את תנאי ההלוואה ולהשיג עבורנו משכנתא אופטימלית בתנאים מועדפים.

מהם היתרונות בבחירת חברה לייעוץ משכנתאות?

בעזרת חברת ייעוץ משכנתאות אנחנו יכולים לחסוך הרבה זמן וכסף, להימנע מריצות בין הבנקים ולמזער סיכונים. לרובנו אין את הידע הפיננסי הנדרש כדי לקבל החלטה חשובה כמו לקיחת משכנתא ובחירת מסלולים, למרות שהמידע נמצא ברשת. יש לא מעט יתרונות בבחירה נכונה של חברה לייעוץ משכנתאות, היתרונות המרכזיים הם:

  • ייעוץ מותאם אישית שנועד לשרת את האינטרסים שלנו בלבד ולא של הבנק.
  • קבלת החלטות נכונה בעזרת יועצים מומחים ומנוסים.
  • חיסכון בזמן, לא צריך להתרוצץ בין הבנקים ולהשוות הצעות ונתונים.
  • ניתן לחסוך עשרות אלפי שקלים ולמעלה מכך בעזרת הייעוץ המקצועי.
  • מזעור סיכונים.

כיצד נבחר חברה לייעוץ משכנתאות?

כדי לבחור נכון חברה לייעוץ משכנתאות כדאי להתייחס לנקודות הבאות:

ותק וניסיון – ותק בענף מעיד על מקצועיות ושביעות רצון מהלקוחות. בעת בחירת חברה לייעוץ משכנתאות עלינו להתייחס גם לניסיון המקצועי של היועצים וחשוב לקרוא מידע על החברה ולהבין את הרקע המקצועי של יועצי המשכנתא המועסקים בה.

סיפורי הצלחה – מומלץ לקרוא ברשת סיפורי הצלחה של החברה כדי להתרשם מהשירות ומהפתרונות הפיננסיים שהיא מציעה.

חוות דעת וביקורות – כדאי להיעזר בחוכמת ההמונים ולקרוא חוות דעת וביקורות שנכתבו על החברה, כך נוכל לבחור נכון את החברה ונקבל שירות מעולה ופתרונות איכותיים.

המאמר נכתב באדיבות המומחים של חברת פריים משכנתאות

קרדיט תמונה FREEPIK