כותרת
> C;
1/1
הלב של כרמיאלי

תקווה ואופטימיות בצל הקורונה

כרמיאלי הלב של כרמיאליפורסם: 10.05.20 , 08:54ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בימים אלו שחרדת הקורונה הולכת ופוחתת (אבל עדיין קיימת) ולאחר תקופה מלחיצה, מאיימת ומעוררת חרדות מאותו חיידק מסתורי שהחליט לבקר ברחבי העולם הרחב וגם אצלנו ( ארץ הקודש, איך לא? מי ירצה לפספס? ) הרבה אנשים מוצאים את עצמם עם הרבה סימני שאלה וחוסר וודאות ושואלים את עצמם מה בעצם היה פה? איך פתאום הגיע אותו וירוס זעיר וקטלני ולאן הוא ממשיך מפה? הנטייה שלנו כבני אדם היא להיות בשליטה, וכדי שזה יקרה אנחנו זקוקים לידע ומידע עדכני שמתחדש כל הזמן, זאת כדי שנוכל לתכנן את צעדנו הבא, אבל.... נחשו מה???? מסתבר שלכל אחד מאתנו יש את המפה שלו , את החוויות שהוא צבר, את ניסיון החיים לטוב ולרע ולפיהן הוא מתנהל. אחת מהנחות היסוד של ה NLP אומרת ש "המפה שונה מהשטח" כלומר, לכל אחד יש את המפה האישית שלו ולכן כל אחד מגיב באופן שונה ובהתאם לפרשנות שהוא נותן לסיטואציה או אירוע כלשהו שהוא חווה ומכאן שגם את אירוע הקורונה כל אחד חווה בצורה שונה וסובייקטיבית.

דברים שונים קורים לנו במשך חיינו , חלקם מתוכננים וחלקם בלתי צפויים ועלינו לזרום עם הזרם במעלה הנהר גם אם הוא לפעמים עקלקל ולא צפוי ואפילו מתעתע. כי אם נשכיל לזרום ביחד אתו ולא נפתח התנגדויות ( הרי בלאו הכי אין לנו ברירה במקרים מסוימים ) אולי נוכל למצוא גם דברים טובים במסע המרתק של חיינו שלוקח אותנו למקומות שונים ולא תמיד לאן שהיינו רוצים או מתכננים.

אז למה אני חותרת?

התחלתי את הפוסט הזה על תופעת הקורונה ורוצה גם לסיים אתה. עם כל הקושי שחווינו ועדיין חווים בצל האיום של הקורונה אפשר לגלות ב "חוויה" הזו גם דברים טובים שהיא באה ללמד אותנו.

נאלצנו לעצור רגע ממרוץ החיים המטורף , להתבונן סביבנו ועמוק בתוך עצמנו ואולי לגלות דברים חדשים ומיטיבים כמו למשל שלא הכול כל כך מובן מאליו וצריך להעריך את מה שיש, את הבריאות, את הפרנסה, את האפשרות לאהוב ולהיות נאהבים על ידי משפחתנו ואנשים יקרים לנו , את עצם קיומנו בעולם הזה ולהגיד על כך תודה כל יום מחדש.

יתכן שיש כאלו שלמדו לקחת דברים בפרופורציה ולהבין שסה"כ גם אם יש קצת קשיים בדרך אפשר להסתכל להם בעיניים, לעבור אותם ולהמשיך הלאה כי הכול בראש ואם נחליט לנצח ננצח .

אז עם הרבה תקווה ואופטימיות , המשיכו לחייך , לשאוף ולהתקדם הלאה, כי זה מה שנותן את הטעם לחיינו.

שלכם באהבה, הגר אלקיים

מטפלת NLP ואימון אישי