כותרת
> C;
1/1
אוכל

5 טיפים לבחירת תערובת קפה

כרמיאלי אוכלפורסם: 15.07.20 , 11:29ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

תחום הקפה הביתי עבר התפתחות ניכרת בישראל בעשור או שניים האחרונים. בעוד בימים עברו לרובנו היה בבית נס קפה ואולי גם סוג אחד של קפה שחור, כיום בבתים רבים בארץ ניתן למצוא מכונת קפה ביתית, מטחנות של פולים, מקינטות להכנת אספרסו בצורה "ידנית" או שימוש בקפסולות. בהתאם, גם בחנויות שונות וסופרמרקטים רבים בארץ ניתן למצוא כיום מגוון רחב של פולי קפה, בהתאם לאנינות הטעם של צרכן הקפה הישראלי הממוצע. לכן עולה השאלה - כיצד לבחור מבין שלל סוגי פולי קפה, הקליות ורמות הטחינה השונות המוצעות לנו? להלן חמישה טיפים בסיסיים שיעשו לכם מעט סדר בראש בבואכם לבחור פולי קפה לבית –

ההשפעה של האזור הגיאוגרפי ממנו הגיעה התערובת על הארומה שלו – קפה לרוב גדל באזורים טרופיים, אך ניתן למצוא אזורים גיאוגרפים שונים ומגוונים יחסית בעולם בהם מגדלים קפה. מאפיינים שונים של האזור הגיאוגרפי בו גדל הקפה משפיעים על הטעם והארומה הדומיננטית בתערובת המכילה אותו. לדוגמה, בקפה אשר גודל באפריקה ניתן למצוא פעמים רבות ארומה פירותית בעוד קפה ברזילאי מתאפיין בעל טעם כבד וחזק יחסית. טוב להכיר את מספר האזורים הכלליים בהם גדל קפה בעולם, ואת המאפיינים הכלליים של כל אחד מהם המעניקים לקפה ניחוח וארומה מסוימים.

רמת הטחינה – באיזו רמה טחון הקפה שאתם רוכשים? בחנויות וסופרים שונים ניתן לטחון בעצמנו ולבחור את רמת הטחינה, בעוד רבים מחזיקים כיום גם מטחנת קפה קטנה בבית, כך שניתן לבחור בדיוק עד כמה דק אנחנו מעוניינים לטחון את הקפה שלנו. רמת הטחינה העדינה ביותר מתאימה להכנה של קפה שחור (כלומר, מזיגה ישירה של מים רותחים וערבוב), בעוד טחינה בינונית מתאימה להכנת אספרסו ומקינטה וטחינה גסה מתאימה להכנת קפה פילטר.

תערובת קפה לשתייה עם או בלי חלב – עבור מי שאוהב את הקפה שלו עם חלב (הן עם חלב פרה והן עם חלב מהצומח), מומלץ לקנות תערובת המתאימה יותר לשתייה עם חלב. על פי רוב מדובר בתערובת המכילה אחוז גבוה יותר של ערביקה, בניגוד לתערובות עשירות יותר ברובוסטה המתאימות לקפה ללא חלב.

אל תמעיטו בחשיבותה של הטריות – קשה להפריז בחשיבותה של טריות תערובת הקפה! מרגע שנקלו הפולים, קיים הבדל של שמיים וארץ בין תערובת קפה טרייה לבין תערובת פחות טרייה. לכן, אם אתם מעוניינים בקפה משובח וודאו כי הוא טרי (מועד הקלייה אמור להופיע על אריזת הקפה), או שתרכשו את הפולים בלתי קלויים ותקלו בעצמכם...

אל תפחדו להתנסות בטעמים חדשים – אם אתם חובבי קפה מושבעים, ולא שותים רק על מנת להתעורר בבוקר וזהו זה, אל תחששו לנסות תערובות חדשות אשר שונות ממה שהכרתם עד כה. עולם הקפה מציע כיום מגוון רחב כל כך של טעמים וארומות, שתמיד תהיה עוד תערובת שתחדש, תפתיע ותהפוך את היום שלכם לנחמד ומעניין יותר.

להזמנת פולי קפה איכותיים במגוון טעמים הכנסו לאתר ורו קפה

https://www.vero-cafe.co.il/category/פולי-קפה

קרדיט לתמונה: פוטוליה