כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

5 טיפים למציאת דירה להשכרה

כרמיאלי נדל"ן וכלכלהפורסם: 22.07.22 , 08:32ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


מחפשים אחר דירה להשכרה? להלן 5 טיפים אשר יתוו לכם את הדרך לדירה המתאימה:

טיפ 1 - להבין את הדרישות והצרכים
ההמלצה היא להכין רשימה של כל הדרישות והצרכים שיש לכם מאותה הדירה ובין היתר:

  • גודל הדירה – כדאי לשים דגש גם על גודל הדירה במטר וגם על אופן החלוקה לחדרים.
  • קומה – האם יש לכם העדפה לגבי הקומה בו הדירה תהיה ממוקמת.
  • אבזור – האם אתם מחפשים אחר דירה מאובזרת או ריקה? האם חשוב לכם שיהיו בה מזגנים? מקרר? וכל אלמנט אחר.
  • מרפסת או חצר – אם יש לכם חית מחמד ואתם מחפשים דירה עם שטח מתאים בעבורה או שאתם מחפשים אחר דירה עם מרפסת או חצר מכל סיבה אחרת - חשוב שתמקדו את החיפוש אך ורק בדירות אשר כוללות גם שטח פתוח כזה או אחר.
  • מיקום – האם הדרישה שלכם היא שהדירה תהיה ממוקמת רק בעיר מסוימת, או אלי יש לכם העדפה גם לגבי אזור, שכונה או אפילו רחוב מסוים. כמובן, ששמים דגש על המיקום, כדאי לבדוק גם את הקרבה של הדירה למקומות אסטרטגיים כמו: בתי ספר, מכולת, תחבורה ציבורית ועוד..
  • מחיר – כמובן, שבחירת דירה להשכרה תתבסס במידה רבה על גובה התקציב אותו תוכלו להקצות למטרה. בהליך תכנון התקציב חשוב שתשימו דגש גם על סכום הכסף החודשי אותו אתם מציעים לטובת דמי שכירות וגם את הכסף אותו תוציאו על חשבונות ובעיקר חשבונות ארנונה, חשמל וכיוצא בזה..

בכל מקרה, ההמלצה היא להעלות על הכתב את כל הדרישות והצרכים שלכם מאותה הדירה.

טיפ 2 – לדאוג ולסנן את המודעות הרלוונטיות
אחרי שהבנתם את מלוא הצרכים והדרישות שלכם תוכלו למקד את החיפוש שלכם רק במודעות הרלוונטיות – כאשר, רוב הלוחות האינטרנטיים המציעים דירות להשכרה, מציעים אפשרויות מתקדמות לסינון החיפוש. בסופו של דבר תוכלו להתמקד אך ורק בדירות אשר בכוחן לענות על מלוא הציפיות שלכם.

טיפ 3 – לא להתעצל! להגיע ולראות
ההמלצה היא לנסות ולראות כמה שיותר דירות – גם אם אתם לא בטוחים במאת האחוזים שהדירות יענו על מלוא הדרישות, הצרכים והציפיות שלכם – תוכלו לקבל את התמונה המלאה לגבי אותה דירה רק שתגיעו לראות אותה.
ההמלצה היא לא להתעצל ולהגיע ולראות כמה שיותר דירות ואף לקבוע ולהגיע אליהן בשעות היום המוארות – מה שיאפשר לכם לראות בצורה טובה יותר את הדירה וגם להבחין בפגמים שיש בה.

טיפ 4 - לשאול את השאלות הנכונות
לפני שאתם נכנסים לדירה שכורה, ההמלצה היא לנסות ולאסוף כמה שיותר מידע ופרטים לגביה. כדאי לא להתבייש ולשאול גם שאלות עקיפות כמו שאלות לגבי ביטוח דירה או תכולה, שאלות לגבי החוזה, שאלות לגבי גובה החשבונות, שאלות לגבי השכנים, לגבי האזור והקרבה לנקודות כאלו ואחרות וכיוצא בזה..
התשובות לשאלות יאפשרו לכם להגיע להבנה מעמיקה אם אכן מדובר בדירה המתאימה.

טיפ 5 - לשים דגש על הפרטים הקטנים
כמובן, שאחרי שתבינו אם הדירה אכן עונה על הדרישות החשובות והמשמעותיות, תוכלו לשים דגש גם על הפרטים היותר קטנים, שגם להם יכולה להיות השפעה על איכות החיים כמו: כיווני אוויר, יכולות הבידוד של הדירה, הנוף אליו הדירה משקיפה, האם לדירה יש חניה או מחסן וכל פרט אחר, אשר יכול להשפיע על הבחירה באותה הדירה.ברוב המקרים מי שמחפש דירה להשכרה, יבקש לגור בה במשך תקופת זמן יחסית ארוכה של שנה ויותר מכך – ולכן, הבנת מלוא הדרישות והצרכים שלכם מהדירה והשקעה בחיפוש, יתוו לכם בסופו של דבר את הדרך לעבר הדירה המושלמת.

קרדיט תמונה: pexels