כותרת
> C;
1/1
אוכל

5 טיפים לעוגת שוקולד מנצחת

כרמיאלי אוכלפורסם: 26.12.22 , 09:34ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

עוד פעם את צריכה להכין עוגת שוקולד ליום ההולדת של הבן או הבת? שוב אתה מרגיש 'אבוד' מול הכלים במטבח? האמת היא כי להכין עוגת שוקולד מנצחת, זה ממש לא קשה, פשוט צריך לדעת איך לעשות את זה נכון. אנחנו כאן כדי לתת לכם את הכלים, לעשות את זה כמו שצריך, פעם אחת ולתמיד.

הכינו את כל המצרכים מראש וקראו טוב את המתכון

אנחנו חיים בעידן בו המידע כולו מופיע ברשת, כך שזו לא בעיה למצוא מתכון לעוגת שוקולד פשוטה וקלה להכנה. מה הבעיה אם כן? במידה ואתם לא חובבי אפייה גדולים, הכינו את כל המצרכים עבור עוגת שוקולד מראש. למה? כי הדרך הטובה ביותר להכין עוגת שוקולד היא בשיטת 'הסרט הנע'. אם תמתינו זמן ארוך בין השלבים השונים בהכנת העוגה, תגלו מהר מאוד, כי מדובר על אתגר לא פשוט לביצוע. בדיוק בגלל זה, אנחנו תמיד ממליצים, לשים את כל המצרכים מוכנים מראש על השיש או בפינת העבודה. כלומר, קחו קערות נוספות, כוסות מדידה וכל מה שצריך, כדי שהחומרים יונחו לפניכם, אחרי שכבר מדדתם נכון ויש לכם את הכמות הנכונה, מכל מרכיב בעוגה.

אל תוותרו על כלי מטבח חשובים

לפעמים, מה שעושה את המרקם של העוגה טעים יותר, זה פשוט הניפוי של הקמח, לפעמים אין מה לעשות, אבל רק הקצפה של החלבונים במיקסר, תיתן את התחושה האוורירית לעוגה אותה אתם מכינים כעת. זכרו, יש הרבה מתכונים לעוגות פשוטות ואין שום סיבה לבחור דווקא בעוגה מורכבת להכנה. אבל אם אתם כבר 'הולכים על זה' ואם כבר בחרתם מתכון מסוים, אז אל תוותרו על שום כלי הרשום במתכון, וודאי אם אתם לא בקיאים באפייה ויודעים איך לערוך שינויים בהתאם למה שיש לכם.

לא לשכוח, לחמם את התנור מראש

זה ממש לא נורא להשאיר את התנור חם, אלא להיפך. כלומר, גם אם אתם יודעים כי זה לוקח לכם זמן ואתם עלולים להתמהמה בביצוע השלבים השונים, תמיד נכון להכניס את הבלילה לתנור חם ולא לתנור קר. הסיבה היא פשוטה. כדי שהחומרים יתגבשו ויהפכו לעוגה אפויה, הם צריכים להגיע לטמפרטורה מסוימת. במידה ואתם לא מחממים את התנור מראש, החומרים השונים בתוך העוגה, יתגבשו רק לאורך הזמן. כך אתם עלולים להגיע לאפייה לא אחידה של עוגה, רכה בפנים ושרופה בחוץ. אפיה טובה יכולה להתבצע רק בתוך תנור מחומם מראש.

אל תוותרו על תבנית אפייה רב פעמית

אמנם, השיקול הוא גם אקולוגי, אבל יש כאן גם שיקול קולינרי. הקסם של עוגת שוקולד טובה, היא המידה המדויקת של האפייה. כך שהיא תישאר נימוכה בפנים אבל לא בלתי אפויה. תבנית אלומיניום או תבנית חד פעמית, לא נוצרה באופן כזה שיאפשר אפייה אחידה, בכל שטח הפנים של העוגה. תבנית רב פעמית, נוצרה במיוחד לשם כך ולכן, לא היינו מוותרים על האופציה הזו כל כך בקלות. אנחנו יודעים, אם אתם מביאים את העוגה לגן או לבית ספר ואם אתם לא אוהבים לשטוף כלים, זה נדמה כמו 'תוספת עבודה', אבל אם אתם רוצים להגיע לאפייה מדויקת, זו הדרך היחידה. מקסימום, תעבירו חתיכות מהעוגה לתבנית אלומיניום בתום האפיה.

בסוף, העין היא זו שאוכלת ראשונה

עוגת שוקולד ליום הולדת, טובה וטעימה ככל שתהיה, היא גם תוצאה של דקורציה. כאן אנחנו בכלל לא מדברים על כישורי הבישול שלכם, אלא על ההבנה שלכם באסתטיקה. במילים אחרות, כל עוגת שוקולד תהיה טובה יותר עם סוכריות צבעוניות מעל ונרות לכבוד יום ההולדת.

למתכונים פשוטים בעשר דקות עבודה, חפשו אותנו.

קרדיט: pixabay