כותרת
> C;
1/1
לימודים

לראשונה בכרמיאל – תלמידי אורט פסגות משתתפים בתחרות בניית הרובוט First

כרמיאלי לימודיםפורסם: 12.01.15 , 11:23ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

FIRST הנו ארגון בינלאומי ללא מטרות רווח שייעודו עידוד בני נוער לעסוק במדע וטכנולוגיה. הארגון הוקם לפני כ-20 שנה על ידי היזם דין קיימן, מספר התלמידים המשתתפים בפעילות מדי שנה עומד על כ- 200,000 יחד עימם מעורבים כ-85,000 מורים, מדריכים ומתנדבים. הפעילות מגיעה לשיאה בתחרות רובוטיקה בינלאומית שבה זוכות הקבוצות להערכה רבה, שיפור הביטחון העצמי, יצירת קשרים חדשים ולעיתים אף לגלות את מסלול הקרירה העתידי שלהם.

FIRST Israel  הוקם בשנת 2005 ומשלב כ- 3000 ילדים ובני נוער מכל רחבי הארץ. הפרויקט מתקיים בסיועם של הורים, מורים, מדריכים ומתנדבים מהקהילה הציבורית, האקדמית והעסקית. התמיכה הפיננסית של גופים וחברות בארץ ובארה"ב מבטיחה את המשך קיומה של פעילות חיונית זו, לעתידה של מדינת ישראל.

לראשונה משתתפת השנה בתחרות היוקרתית גם קבוצת תלמידים כרמיאלית. 12 תלמידים מאורט פסגות בהדרכת המורה מאיר אמסלם, הוזמנו ע"י מיזם מונ"א לקחת חלק בתחרות, ביחד עם קבוצת תלמידים ממאג'דל כרום ודיר אל אסאד.

השבוע קיבלו התלמידים את המשימה לה חיכו, ומרגע זה יש לרשותם 6 שבועות בלבד לבנות את הרובוט שיענה לכל הקריטריונים שנדרשים לתחרות.

מספר מאיר אמסלם: " התלמידים עובדים במרץ בקבוצות המשולבות (תלמידי מאג'ד אלכרום, דיר אל-אסד ואורט פסגות). הם מחולקים לקבוצות משימה במקצועות השונים, כמו: חשמל, שרטוט, מכאניקה, תוכנה ועוד. לאחר שלב התכנון, הבנת המשימה וכללי המשחק, בוצעה כבר בהצלחה הרכבת בסיס ההנעה של הרובוט. במקביל, מתקיים תהליך של סיעור מוחות, בו מעלים התלמידים רעיונות לתכנון הרובוט. הם לומדים עבודת צוות מהי ומשתפים פעולה באופן מרשים. בנוסף לכל המטלות אנחנו, המנטורים, תמיד מזכירים להם את המשימה העיקרית: עבודת צוות בדגש על שיתוף כלל חברי הקבוצה, כבוד בין בני אדם הוא ערך עליון ולשם אנו מכוונים - הרובוט הוא בסה"כ אמצעי למימוש הערכים"

אולי יעניין אותך גם
כרמיאל , בצפון : מעצימים את מנהיגות בני הנוער , מופת לאזרחות קהילתית פעילה, תרומה , מעורבות ונתינה שלא על מנת לקבל פרס

כרמיאל, הצפון : מדריכי של''ח צעירים ( משצי''ם ) בכשרה תלת יומית במדבר יהודה ובמצדה במסגרת 'חוויית מסע'

נפתחה ההרשמה למחזור השני ליזמות טכנולוגית לצעירי עכו והסביבה

כרמיאל , בצפון : מקדמים יעד להעלאת שיעור הזכאים לתעודת בגרות ולתעודות הסמכה טכנולוגיות והגדלת מספר הלומדים בכיתות י"ג-י"ד

כרמיאל, בצפון : מאות תלמידים מתמחים בלימודי טכנולוגיה עם פרקטיקום והתנסות מעשית

קיבוץ המחנכים הראשון בכרמיאל

בבית ספר כרמים אומרים תודה למורים

כרמיאל ,מנהלת המחוז באיגרת ליום המורה התש''ף שחל היום : המורים הם הכלי החשוב והיקר ביותר שקיבל לידיו את המשאב האנושי החשוב והיקר ביותר , ילדי ישראל , כדי לחנכם וללמדם דעת וטוב

כרמיאל, בצפון: מאות מנהלי על יסודיים בכינוס על חינוך פונה עתיד