כותרת
> C;
1/1
לימודים

גורמי החינוך והאכיפה התכנסו לדיון בעניין שתיית אלכוהול בקרב בני הנוער

כרמיאלי לימודיםפורסם: 05.06.15 , 09:34ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
 מערכת החינוך בכרמיאל יחד עם היחידה למלחמה באלכוהול וסמים, פרויקט עיר ללא אלימות, השיטור העירוני, המשטרה, השולחן העגול בנושא נוער וגופים נוספים עוסקים כל העת בנושא של מניעת השימוש באלכוהול, בסמים ובאלימות, בקרב בני הנוער ואכן בשנים האחרונות ניכרת ירידה במקרים כדוגמת האירוע שארע ביום שישי האחרון.
 
לנוכח שני המקרים החריגים שארעו ביום שישי בלילה, נער ששתה לשוכרה עד אובדן הכרה, הושאר ברחוב על ידי חבריו שנטשו אותו ותקיפת שוטר על ידי בני נוער.
 
כינס ראש העיר עדי אלדר ישיבה בהשתתפות כל הגורמים שיש להם קשר לנושא הישיבה התקיימה ביום ראשון (31.5.15) ובהם:
 
ממלאת מקום ראש העיר רינה גרינברג הממונה גם פרויקט עיר ללא אלימות והשיטור העירוני,  סיירת הורים,  סגנית ראש העיר שולה כהן המרכזת את תחום הנוער, חברי מועצת העיר לימור מזור ואבי קוריאט, מנהלי בתי הספר התיכוניים וחטיבות הביניים, הנהגת ההורים העירונית, גורמי חינוך, משטרה, שיטור עירוני, עיר ללא אלימות, קידום נוער ,הרשות למלחמה באלכוהול וסמים, ראשי מינהלי החינוך השירותים החברתיים וההסברה והדוברות, ועוד.
 
רינה גרינברג נתנה סקירה של אירועי יום שישי וציינה כי באותו לילה פארק המשפחה נפתח במיוחד עבור בני הנוער. עוד ציינה רינה את הכוחות שהיו בשטח כמידי יום שישי: משטרה, סיירת הורים, שיטור עירוני, שיטור משולב ועוד.
 
לאחר דיון משמעותי שהתקיים, הוחלט על מספר מישורי פעילות ובהם: הגברת ההסברה בכל בתי הספר בנושא נזקי האלכוהול, נטישת חבר שזקוק לסיוע, תקיפת שוטר ומשמעות של תיק פלילי. ההסברה תינתן על ידי צוותי ההוראה והמשטרה.
 
העירייה והמשטרה יפעלו בחומרה יתרה, כנגד חנויות ופיצוציות המוכרות אלכוהול לקטינים או למי שקונה עבורם אלכוהול.
 
ואגף הנוער יפעל לקידום תכניות לקיץ עבור בני הנוער, כפי שנעשה בכל שנה.
 
ראש העיר עדי אלדר ביקש מהנהגת ההורים לפעול בקרב כל ועדי ההורים על מנת לגייס אותם להצטרף אל סיירת ההורים שעושה עבודה נהדרת בתחום המניעה.
אולי יעניין אותך גם