כותרת
> C;
1/1
לימודים

מנהיגות ירוקה למען הקהילה כרמיאל חברת החשמל בשיתוף רשת "אורט" ועיריית כרמיאל מסכמים שנה של פעילות בקהילה בישיבה מיוחדם בלשכת ראש העיר

כרמיאלי לימודיםפורסם: 05.06.15 , 10:10ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
 ביום שני 1.6.15התקיימה ישיבה מיוחדת לציון סיום פעילות תכנית הלימודים 'מנהיגות ירוקה למען הקהילה' במעמד ראש העיר עדי אלדר, וסמנכ"ל רגולציה וקשרי ממשל ותקשורת בחברת החשמל, אורן הלמן .
***
האירוע, שהתקיים בלשכת ראש העיר, ציין את סיום פעילות תכנית הלימודים 'מנהיגות ירוקה למען הקהילה', המתקיימת במסגרת פעילות החברה בקהילה, ברשויות  מקומיות ועם גופים ממלכתיים וארציים שונים, בנושאי תוכן של חברת החשמל.
 
סמנכ"ל רגולציה, קשרי ממשל ותקשורת בחברת החשמל, אורן הלמן: " התכנית החינוכית בה חברת החשמל לוקחת חלק הינה ביטוי לפעילותה של חברת החשמל  עם הקהילה בכל המגזרים. פעילות המתקיימת לאור ערכים של שקיפות ופתיחות, לצד יוזמה וחדשנות, דרך חינוך והעברת מסרי בטיחות וטכנולוגיה מתקדמת, שמירה על הסביבה, כמו גם חיבור לרב גוניות, לאמנות ולתרבות".
 
ראש העיר כרמיאל עדי אלדר: "אני רוצה להגיד מילה טובה לחברת החשמל על המאמצים שהיא עושה למען קידום איכות הסביבה והמעורבות בקהילה ואני מברך את התלמידים על הפעילות שהם עושים בקרב תלמידי היסודיים על מנת להטמיע את הצורך בחיסכון במשאב חשוב זה. אנחנו כרשות מקומית פועלים במיגוון תחומים על מנת לצמצם את השימוש בחשמל ובתוך כך, הצבנו על גגות המוסדות הציבוריים ומגרשי הספורט בבתי הספר, לוחות פוטוולטאים הקולטים את אנרגיית השמש ובקרוב אנחנט מתחילים בפרוייקט של החלפת הנושור ברחובותה עיר לנורות חסכניות בחשמל, נורות לד. הפעילות המשותפת של חברת החשמל עם רשת אורט ועיריית כרמיאל  הינה בעלת חשיבות מרובה לעתיד שלנו".
 
אודות תכנית הלימודים 'מנהיגות ירוקה למען הקהילה'
במסגרת מדיניות קשרי הציבור של חברת החשמל, מקיימת החברה פעילות ענפה בקהילה, ברשויות  מקומיות ועם גופים ממלכתיים וארציים שונים, בנושאי תוכן של חברת החשמל.  השנה פיתחו חברת החשמל ורשת "אורט" תכנית לימודים ייחודית שנתית "מנהיגות ירוקה למען הקהילה" העוסקת בנושא שימוש מושכל בחשמל בדגש התייעלות אנרגטית – לתועלת הפרט, החברה והסביבה.
 
בתכנית השתתפו 20 בתי ספר חטיבות ביניים ותיכוניים של רשת אורט ישראל בני כל המגזרים (הבדואי, הדרוזי, הערבי והיהודי – חילוניים לצד דתיים),  ובהם גם בתי ספר בפריפריה גיאוגרפית מצפון הארץ ועד דרומה.
התכנית פעלה בקרב שכבות סוציואקונומיות מגוונות. מחד – בקרב בני נוער בסיכון, הנמצאים בבתי הספר המהווים עבורם הזדמנות אחרונה לפני נשירתם ממערכת החינוך, ואשר הצלחת התכנית בקרבם מהווה אות ומופת לשינוי חברתי- התנהגותי בהופכם לקבוצות מנהיגות בקהילותיהם. מאידך – השתתפו בתכנית תלמידי כתות מצוינות במדעים.
 
בין משתתפי התכנית התקיימו שיתופי פעולה בינם לבין עצמם, אשר כללו מפגשים רב-תרבותיים במטרה ליצור שיתופי ידע בתחום איכות הסביבה תוך איכות חיים מקיימת ודיון בדפוסי צריכת חשמל.