כותרת
> C;
1/1
לימודים

"שומרי מסך" מאורט כרמים זכו במקום הראשון בתחרות של גוגל

כרמיאלי לימודיםפורסם: 10.06.15 , 10:19ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
 תלמידי בי"ס אורט כרמים, קבוצת "שומרי מסך", זכו במקום הראשון בתחרות סרטוני הסברה למניעת בריונות ברשתות החברתיות, שנערכה ע"י גוגל. בעקבות זכייתם הם  קבלו זימון לבית נשיא המדינה, מר ראובן ריבלין,  ושם יציגו את הסרטון המנצח שלהם יחד עם הזוכים במקום השני בתחרות.
התחרות התחילה עם 35 צוותים המתחרים על התואר הנכסף - זוכי הגמר הגדול. בגמר התמודדו  שישה צוותים - צוות "שומרי מסך" אורט כרמים זכה במקום הראשון!
באירוע נאמו חברי הכנסת אופיר אקוניס ואורלי לוי אבקסיס, כמו כן, הרצתה שם השחיינית הישראלית, אלופה פאראלימפית בעלת 7 מדליות, קרן ליבוביץ',  על מוטיבציה ומסוגלות.
התלמידים משכבות י"א ו- י"ב, שהצטרפו לפרויקט זה, מהווים שגרירים של גלישה בטוחה ופעולותיהם מוקדשות להעלאת המודעות ולמתן עזרה ועצות לאלו שחוו אלימות מכל סוג שהוא – הטרדות, השמצות, גינויים, חרמות וכו'.
הקבוצה הוקמה בשנה שעברה ומאז הגבירה את פעולותיה על מנת להפחית את הפגיעה בבני נוער דרך הרשתות החברתיות. תלמידים שנפגעו מבריונות ברשת ובבית הספר יכולים לפנות אל חברי הקבוצה ולבקש עזרה באופן דיסקרטי דרך אתר בפייסבוק , דרך מייל "שומרי מסך" וכן דרך תיבות, שהוצבו במסדרונות בית הספר. תיבות אלו מאפשרות פניה באופן אנונימי תוך ציון פרטים לפי רצון התלמיד. את המודעות לקיום הקבוצה מעבירים התלמידים בכל הכיתות. הם מביאים סיפור קשה על אלימות ברשת ופונים אל בבקשה לשתף כאשר הם נתקלים באלימות כלפיהם או כלפי חבריהם.
לפעילותם יש תהודה רחבה הרבה גם מחוץ לכותלי בית הספר בזכות ראיונות שנתנו באמצעי תקשורת שונים כמו רדיו צפון, חדשות הצפון, ידיעות כרמיאל וערוץ 2 – המהדורה המרכזית.
את הכלים המצויים ברשותם רכשו חברי הקבוצה תוך השתתפות בסדנת גישור וכן דרך הרצאות והדרכות שקבלו.
מתוך עדות אישית של התלמידים בקבוצה זו ניכר שהם פועלים בפרויקט "שומרי מסך" מתוך רצון לשנות, תחושת שליחות ומנהיגות וכן בשל היכרות אישית עם בריונות ברשת.
שירן בר-אור, מובילת הפרויקט, מספרת שהסרט של הקבוצה הוא בפורמט מדהים. הסרט מעלה מוטיבציה ורצון להתנדב ולעזור בתחום הבריונות ברשת. לדבריה, עם שובם של התלמידים מן התחרות גברה בהם רוח התנדבות וההחלטה להרחיב את הפעילות בשנה הבאה.
אולי יעניין אותך גם