כותרת
> C;
1/1
לימודים

יגעת נכונה ומצאת - מהי העבודה המושלמת? (מאת רקם דור)

כרמיאלי לימודיםפורסם: 23.06.15 , 12:20ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
דיאלוג לצמיחה
הכותבת פסיכולוגית תעשייתית, עוסקת בייעוץ ואימון עסקי ואישי, סמנכ"ל משאבי-אנוש לשעבר.
תושבת יעד, rekemdor@gmail.com     טל': 054-7235717  
אם הייתם יכולים לבחור את העבודה המושלמת עבורכם – במה הייתם בוחרים?
בשנת 2013 הזמין משרד התיירות האוסטרלי מועמדים מכל העולם להתמודד על ה"עבודה הטובה בעולם". המשרד הציע 6 משרות לאיוש ברחבי אוסטרליה, והנה הן לפניכם: מומחה טעימות שתפקידו לטעום מאכלי-ים ויינות, מטפל בחיות בר שתפקידו לשמור על ביטחונם של אריות הים והקואלות, צלם לייף סטייל שתפקידו לתעד את חייהם של התושבים האוסטרלים, סייר פארקים, הרפתקן ובדרן ראשי. השכר שהוצע עבור כל אחת מהמשרות היה כ- 100,000 דולר למשך חצי שנה. ששת המועמדים שנבחרו היו חלק מרשימה שכללה 339,000 אנשים אשר הגישו מועמדות למשרה הנחשקת באמצעות סרטוני וידאו.
נשמע מושלם, לא? זהו בהחלט קמפיין מוצלח של משרד התיירות האוסטרלי שהוכיח כבר את עצמו כמה שנים קודם לכן. אבל מה הסיכוי לזכות במשרה מושלמת כזו? ובכלל, מה הסיכוי למצוא משרה מושלמת במקום אחר? ומי בעצם קובע מה נחשב למשרה מושלמת? האם זה המקום הפיזי שבו מתקיימת העבודה? האם זה השכר? דרישות התפקיד? סביבת העבודה? שעות עבודה?
משרה מושלמת היא עניין סובייקטיבי: עבור אחדים שכר ותגמולים גבוהים הם החלום, עבור אחרים שעות נוחות והיכולת לאזן בין עבודה, בית וחיי פנאי הם הדבר המושלם, כל אחד והמושלם שלו...
בספרו "המנכ"ל והדלת המסתובבת" כתב פיטר מורגן קאש כך: "איש אינו יכול לתת לכם את המשרה המושלמת, להיפך – אתם אלה שיוצרים אותה. משרה היא תרשים כללי מאוד של מטלות. מה שחשוב הוא מידת ההצלחה שבה אתם מבצעים אותן והאופן שבו אתם מתייחסים לאחרים כשאתם עושים את עבודתכם. את המשרה שלכם יוצרת המערכת הייחודית של הכישרונות ומאפייני האישיות המיוחדים לכם. ההתנהגות, המומחיות, העמדות והרוח שלכם משפיעות על ההתייחסות של אנשים אליכם. המאפיינים האלה יוצרים עבורכם הזדמנויות או סוגרים אותן בפניכם".
ייתכן שבמקום לחלום על משרה אקזוטית באי אוסטרלי או על זכייה במיליוני שקלים בלוטו, שווה לנסות לשנות גישה ולבחון את היתרונות שיש לנו בעבודה הנוכחית, את חשיבות התפקיד שאנו מבצעים בחברה, את היחס של החברה לעובדים, את הייחודיות שאנחנו מביאים למשרה בזכות התכונות שיש בנו ובזכות מי שאנחנו, את ההשפעה שיש לנו, את העובדה שיש לנו מנהל אנושי ומתחשב וכן הלאה. במידה ומצאתם שהחסרונות בעבודה הנוכחית עולים על היתרונות, אולי במקום לקטר בלי הפסקה ולחלום על אי באוסטרליה – הגיע הזמן להחליף עבודה...
ליווי, הדרכה והכוונה מקצועית ואישית, שיפור ביצועים ומיומנויות ניהול,
הכנה לראיון עבודה ועוד.
שינויים גדולים מתחילים בטלפון אחד קטן...  054-7235717  רקם דור

 

אולי יעניין אותך גם
איך תלמדו למבחן התיאוריה בקלות?
סקירת קורס ממונים על בטיחות בעבודה
לימודי הנדסאי סאונד
אילו מקצועות אפשר ללמוד אונליין?
קורס יועצי משכנתאות – מה זה אומר ולמי זה מתאים?
איך לגייס את הכסף ללימודי תואר?
מחפשים כיצד ולאן להתקדם? כל הסיבות להוציא תעודת הוראה
לימודי ביולוגיה (חינוך)
מדוע חשוב לקבל המלצות על קורס מנעולן בירושלים?