כותרת
> C;
1/1
לימודים

גלעד נעמן על החשיבות של תקשורת בינאישית

כרמיאלי לימודיםפורסם: 03.08.16 , 09:37ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


שלום לכם,
קוראים לי גלעד,
במסגרת המקצועית של חיי כמורה הגעתי לתחום שאני קורא לו "תקשורת באמצעות מגע ותנועה".  בעולם היום, הדימוי הראשון של תקשורת הינו עולם המחשבים, הטלפונים החכמים ודומיהם. אני מנסה לעורר דווקא את תחום התקשורת הבין אישית באמצעות מגע ותנועה בין הורים לילדים, בין בני זוג ובתוך המשפחה.
אני עושה את זה באמצעות קיום סדנאות הן לאנשי מקצוע בתחום הבריאות, הן לאנשי מקצוע מתחום הרווחה והחינוך והן למשפחות / זוגות. בסדנאות אני מלמד תנועות מאוד נעימות אותן עושים בזוגות ,דרך קיום התנועות שבאמצעותן לומדים כיצד ניתן להקל על מתחים נפשיים / גופניים וכאבים  במיוחד באזורים של גב צוואר וכתפיים. באמצעות זאת מתפתח סוג חדש מעניין של קשר אשר יש בו גם הומור וגם יכול לייצר קשר שונה וחדש עם בן הזוג השני.
מטרות הסדנה מלבד המוזכר לעיל הנן לקחת את התנועות ולהשתמש בהן מידי פעם בחיים המקצועיים / אישיים. לדוגמה: אם ילד בבית יושב מול המחשב לפני מבחן והוא במתח איך ההורה יכול לעזור לו, אם באת מהעבודה עם מתח בכתפיים איך ניתן לעזור לך.
אורך הסדנאות משתנה בהתאם לקהל היעד והמטרות, ערכתי פעם סדנה באנגליה לרופאים שערכה יומיים, מצד שני סדנה להורים וילדים צעירים בגילאי 4-5 יכולה להיות כשעה.
אני עובד מול קהלים מקצועיים כמו למשל מיילדות, אני מלמד אותן גם איך ניתן להקל על עצמן במהלך יום העבודה, אני  עובד עם עובדים סוציאליים או מטפלים זוגיים הן בנושא של חידוד והדגשת המגע הנעים והן על פיתוח תקשורת אחרת.
כמו כן אני עובד גם עם צוותים העובדים במעונות לנשים מוכות. אני מלמד את הצוות איך ניתן לעזור לנשים הללו לפתח מחדש את היכולת והחיזוק בפיתוח המושג "דימוי גופני ועצמי ".את הסדנאות לאנשי הצוות ולנשים אני עורך בהתנדבות.
לפני כשלוש שנים יצרתי סדרה של חמישה ספרים העוסקים בתחום ובהם מתוארות התנועות .
הספרים מחולקים לפי גיל ומצב:
* תנועה בשניים
* תנועות שנוגעות
* MOVEMENTS IN TOUCH - FOR PARENTS TO BE
* MOVEMENTS IN TOUCH - FOR MOTHERS TO BE
* FOR SENIORS
הספרים מופצים ע"י Auostin macualy    


לאתר של "להיות בתנועה" בהנהלת גלעד נעמן>>