כותרת
> C;
1/1
כרמיאל

תכלה שנה וקללותיה תחל שנה וברכותיה

כרמיאלי כרמיאלפורסם: 30.09.16 , 08:07ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
​ראיון חג עם רינה גרינברג:מדי שנה מרבית הציבור עורך חשבון נפש, כך צוונו בתורה, לשם כך יש את חגי תשרי, ראש השנה ויום הכיפורים, בניגוד לכלל הציבור, נציגי ציבור ומייצגי קהלים מקיימים חשבון נפש מדי יום ומדי שעה, חיי הפרטיים שזורים בעשייה הציבורית וחד הם.
בשנה שחלפה היה לי זמן והותר לחשבון נפש, איבדתי את בן זוגי האהוב איציק יקר ז"ל   וזו הייתה תקופה לא קלה בהתמודדות עם המחלה הקשה שפקדה אותו.
חשתי בדידות עם לכתו של איציק לעולמו, הוא היה חבר, יועץ, בן זוג ומילא חלק נכבד מעולמי, חשבתי לרגע שהבדידות תכסה את זמני בשעות הבודדות מחוץ לעשייה הציבורית, אך לא כך, מסתבר שיש לי משפחה ענקית ואוהבת, משפחת כרמיאל, משפחת המחזרת אחריי לארח אותי בשבתות וחגים, בשמחות וגם בימים עצובים.  
זכיתי בתקופה זו בחיבוק אוהב של מאות ואולי אלפי ביקורים מתושבי כרמיאל ומכל הארץ, חודשים ספורים לאחר מכן עברתי ניתוח קשה והכרחי שאני מחלימה ממנו עד היום וגם כאן גיליתי את אהבת העיר ותושביה אלי, הבנתי שאין אני לעצמי אלא לציבור והיה לי המון זמן עם עצמי לחשיבה לדין וחשבון עם מעשיי ולגבי מהלכי בעתיד,  זה זמן חשבון הנפש שלי בימים בהם הבטתי בלבד שלי בימים בהם שכבתי במיטת בית החולים ולהבין ששרדתי את הניתוח ונועדתי לחיים ולהמשכיות, זה זמן חשבון הנפש שלי להבין שיש כל כך הרבה אנשים שנגעו בי ואני נגעתי בהם והפכנו למשפחה.  
אין זמן פרטי אצלי ואין זמן פרטי לעוסקים בעשייה ציבורית, מי שלוקח על עצמו את משימת ההנהגה, עליו לאחוז בהגה ולנווט ולתמרן כל עוד נשימה באפו,   כל זמן שהגוף בריא והציבור מעניק אשראי, מחוייב הנבחר לשאת בעול ולהנהיג.
כרמיאל היא עיר של מצוינות ומוערכת מאוד במרבית התחומים, באים ללמוד מאתנו בתחום קליטת העלייה, בתחום הביטחון העירוני, בתחום הספורט ההישגי, וביעילות השלטונית.
מדי שנה מגיעים לעיר כ600 עולים חדשים מרביתם מארצות חבר העמים מקצתם ממדינות אמריקה הלטינית וצפון אמריקה, מעטים מאירופה, בנוסף מגיעים מדי שנה כ180  בני נער מארצות חבר העמים במסגרת פרויקט סלע נער עם זיקה יהודית ששוהה כאן בקליטה, לומדים מקצוע, חלקם מתגייס לצה"ל ומרביתם נשארים בארץ ובעקבותיהם משפחותיהם.
במסגרת מנהלת העסקים דלתי פתוחה לכל מצוקות בעלי העסקים בסבך הבירוקרטי מול משרדי העירייה ורישוי העסקים, כל פנייה מטופלת במהירות על ידי צוות שהוקם במנהלת ומקלה על בעלי העסקים, בסיור שערכנו ראש העיר ואנוכי לקראת השנה החדשה בעסקים רבים בעיר קיבלנו שבחים רבים והכרת תודה על הטיפול של המנהלת.
השיטור העירוני בכרמיאל פועל כיום כיחידת משטרה לכל דבר מצוידת בארבע ניידות עם צוות של 14 פקחים מתוגברים במספר זהה של שוטרים וארבעה מוקדנים הפועלים סביב השעון,  זמן התגובה שלהם לאירועים הוא מידי, צוות השיטור העירוני אף עבר הכשרה של עזרה ראשונה ובמקרים רבים הגיעו לאירועים והצילו חיים בשל הכשרתם והגעתם המהירה.
פרויקט עיר ללא אלימות תוכנית הדגל של ממשלת ישראל למניעת אלימות מקיפה היום בכרמיאל מאות נערות נערים ומבוגרים בפעילויות ספורט ובבתי ספר רוקדים במסגרת "מגרשים מוארים" מתקיימים אף טורנירים בקט רגל לגברים וכדורשת לנשים, סיירת הורים וסיירת נער הפועלים בצמוד לשיטור העירוני ומסייעים בצמידות למניעת עבירות, סיירת מתנדבים על אופניים המסיירים בפארקים.
פרויקט עיר ללא אלימות מקיים אין ספור של פעילויות לנער במועדונים בפארקים ובמתקני ספורט ומקיפים בפעולתם מאות בני נער.
ברשות החנייה חוקקנו לאחרונה חוק עזר עירוני שתושבים מגיל 70 יהיו פטורים מתשלום עבור חנייה בעיר.
כיום פועלות בכרמיאל כ40 עמותות בתחום הזמן הפנוי של ילדים ונער, עמותות ספורט, מחול, בלט, ספורט אתגרי, משחקי חשיבה וחברה ועוד, עמותות אלו מקיפות אלפי בני נער ילדים ומבוגרים בפעילות בתחומים השונים, תושבי כרמיאל בשל הרכב האוכלוסייה שואפים למצוינות בתחומים בהם פועלים וזאת הם יכולים להשיג רק בפעילות פרטית נתמכת המעסיקה מדריכים מעולים ומגישה את החניכים לתחרויות והשיגים בארץ ובעולם.
ראש השנה הוא זמן של נציגי הציבור להתראיין לתקשורת ולומר את דברם, ואת פעילותם בשנה הקודמת ותכניותיהם לעתיד, חלקם גם יכריז על האפשרות שיתמודדו בבחירות הבאות לתפקיד ראש העיר, מניסיוני בחיים תכניות לחוד ומציאות לחוד, עד למועד הבחירות יש עדיין שנתיים ימים ויש עדיין עבודה רבה לעשות ופרויקטים רבים ללוות, לעסוק בעת הזו בסוגיית ההתמודדות לראשות העיר זה די מוקדם ומיותר, אך זה לגיטימי לחלוטין לשאוף לפסגת העשייה הציבורית ולהותיר חותם בעיר אותה אני משרתת בעשייה הציבורית חלקה בהתנדבות וחלקה בתפקיד כעשרים וחמש שנים.
אני מאחלת לראש העיר עדי אלדר שנה טובה בריאות טובה ואריכות ימים, לחברי מועצת העיר שנה טובה לכל עובדי עיריית כרמיאל העמלים ימים ולילות שתהייה לנו עיר יפה ואיכותית שנה טובה ושגשוג ולכל תושבי כרמיאל שנה של הגשמה בטחון אישי שנת שלום  ורק ימים טובים.
אולי יעניין אותך גם