כותרת
> C;
1/1
עסקים בכרמיאל

כיצד מציעים משק למכירה?

כרמיאלי עסקים בכרמיאלפורסם: 11.05.17 , 15:03ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר, על אנשים אשר מעוניינים לרכוש משק חקלאי. מדובר על אנשים שחיים בעיר ומעוניינים לעבור אל הכפר או כאלה שמעוניינים לרכוש לעצמם משק, על מנת לטפל בו וליהנות מיחידת הדיור שמותקנת בצידו במהלך סופשבוע או במהלך החגים.
לשמחתם של אלה אשר מחפשים משק למכירה, אפשר למצוא לא מעט מודעות פרסום עבור משקים שבעליהם מעוניינים למכור אותם. כעת עולה השאלה, כיצד מציעים משק למכירה, מה השלבים עד לשלב ביצוע העסקה.
מצד אחד, בדומה לכל מכירת מוצר או שירות, צריך לדעת כיצד להציע משק למכירה, הרי מדובר במוצר לכל דבר, מצד שני, זה לא מוצר רגיל, זה נכס וכזה שעולה לא מעט. אז צריך לדעת גם שתהליך הוצאתו למכירה, הוא לא פשוט, הוא מורכב, ומחייב אותנו לדברים שונים.
בחלק הבא של המאמר אנחנו נתייחס לשאלה, כיצד מציעים משק למכירה, מה בדיוק עלינו לעשות בשביל לגרום ללקוחות פוטנציאליים לרצות לרכוש את המשק שלנו. חשוב לציין, יש שלבים שונים בתהליך, וכן ניתן לבצע אותו בצורות שונות, אין דרך אחת לעשות את זה, מה שכן, יש נקודות שהן חופפות, בוודאי בכל מה שקשור לקביעת המחיר של המשק וכן לתהליכים שמתבצעים אחרי שהלקוח מגיע ומחליט לנהל איתנו משא ומתן על רכישת המשק.

שלבים בתהליך הצעת משק למכירה


מן הסתם, אנחנו יכולים להציע משק למכירה רק אם הוא שלנו, יש לנו עליו זכויות מלאות ולא חלים שום איסורים מצד המדינה או המושב למכור אותו. אנחנו יוצאים מתוך נקודת הנחה שנקודות אלו ברורות, ואכן עומדת לרשותנו הזכות למכור את המשק.
שלב ראשון, עלינו לפרסם זאת. לשם כך אנחנו יכולים להשתמש בשתי אופציות עיקריות, הראשון זה האינטרנט והשני זו חברת תיווך או סוכנות נדל"ן. כיום אפשר לוותר על האפשרות של פרסום מודעות בעיתונות הכתובה, במקום זה אנחנו יכולים להשתמש בלוחות מכירות באינטרנט.
לשם הפרסום, חשוב שנציג תמונה מלאה של המשק, כמה שטח, מה הוא כולל, מה הסטטוס, וכמובן היכן הוא נמצא.
שלב שני, אפשר גם להחליף ולעשות אותו לפני השלב הראשון, זה קביעת ערך המשק. לשם כך יש להשתמש בשמאי חקלאי שיהיה מסוגל להעריך כמה המשק שווה ומה הסכום שעלינו לדרוש עליו. לשם כך הוא יבחן את הגודל שלו, האדמה והתנאים בסביבה וכן מה מחירי המשקים באזור.
שלב שלישי זה קבלת לקוחות שמעוניינים לראות את המשק. שלב זה אגב, מוכיח למה משתלם לעבוד עם מתווך או סוכנות נדל"ן, הרי במקום שאנחנו נעמוד ונקבל כל לקוח ולקוח, הוא יעשה זאת ובמרוכז.
שלב אחרון בתהליך זה כמובן ניהול מו"מ עם לקוחות שמעוניינים לרכוש את המשק, לשלב זה חשוב להגיע עם עורך דין מקרקעין שייצג אותנו.