כותרת
> C;
1/1
עסקים בכרמיאל

חברות מיתוג – מהן ובשביל מה צריך אותן?

כרמיאלי עסקים בכרמיאלפורסם: 24.10.17 , 14:44ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


כל מי שיש לו נגיעה לעולם העסקים שמע את המושג מיתוג. במאמר זה נבהיר מהו מיתוג, למה הוא חשוב וכיצד נעזרים בשירות של חברות מיתוג כדי ליצור אותו.
מהו מותג?
מותג היא מילה, המורכבת משתי מילים: מוצר מתויג. הכוונה היא לזה שעסק, המציע מוצר או שירות מסוים, יישאר בתודעה באמצעות אמצעיים חזותיים או שמיעתיים. לדוגמה, אם ניקח את התאגידים הגדולים ביותר, הרי שכולם מכירים את הלוגו שלהם ולעתים גם ג'ינגל שהושמע רבות ברדיו. כך אנו זוכרים את המותג ובאופן ישיר – גם את המוצר או השירות המוצע לנו על ידם.
חשיבות המותג
אם אמרנו, שהמותג הוא הדרך של העסק להשאיר את עצמו בתודעה של קהל היעד, הרי שלמותג עצמו יש משמעות גדולה! למעשה, יש מותגים שהפכו עם הזמן לשמות המוצרים עצמם בפי הציבור הכללי. לדוגמה, כשאנו צריכים לתדלק את הרכב אנו אומרים שהוא צריך דלק. אבל דלק הוא שם של חברה שמוכרת בנזין, בדומה לחברות אחרות. כך גם לגבי חברות אחרות, שאנו נושאים את שמן כשאנו מתכוונים למוצר שהן מוכרות וזהו הסימן הברור ביותר לכך, שהמיתוג שלהן היה מיתוג מנצח.
העיקרון הבסיסי
אחד העקרונות הבולטים בעולם המיתוג הוא העקביות. כלומר, כאשר נבחר לוגו מסוים לעסק, חשוב לשמור על הלוגו, צבעיו, הגופנים המרכיבים אותו ולמעשה, כל מה שמרכיב אותו בכל מוצר שיווקי של העסק, החל באתר האינטרנט, דרך כרטיסי הביקור של העובדים ועד למוצר עצמו. היות שכך, כאשר מתחילים תהליך של מיתוג לעסק, חשוב לעשות זאת נכון, כדי שהמותג הנבחר יוכל להחזיק לאורך זמן.
מהן חברות מיתוג?
חברות מיתוג הן חברות, שהשירות שהן מציעות ללקוחותיהן הוא מיתוג של העסק שלהם באופן מקצועי. הכוונה היא לכך, שכאשר אתם פונים לחברת מיתוג טובה אתם יכולים להיות בטוחים, שהמיתוג של העסק שלכם יהיה מקצועי ויוכל לשרת אתכם במשך שנים רבות. כל זאת במטרה להגיע אל התודעה הציבורית ולהישאר שם לאורך זמן וכך גם להגדיל משמעותית את המכירות של המוצר או השירות שהעסק שלכם מציע.
בחירה ועבודה עם חברת מיתוג
בחירה בין חברות מיתוג יכולה להיות גם על פי מחיר, הרי השירות של החברה עולה כסף ולכל עסק יש את התקציב שלו. יחד עם זאת חשוב לזכור, שמדובר על השקעה בעסק לטובת קידום המכירות ואם העבודה נעשית באופן מקצועי על ידי אנשי מקצוע מנוסים, התוצאות לא יאחרו להגיע. מבחינת העבודה עם חברת המיתוג, חשוב להגיע מוכנים עם כיוון כללי מצד אחד ועם ראש פתוח לרעיונות אחרים או פיתוח הכיוון שלכם מן הצד השני. כך נציג חברת המיתוג יוכל לדעת מה הכיוון שלכם ובמה אתם מעוניינים ולעזור לכם להגיע אל המטרה שלכם.