כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

ברזנטים – לא רק בהישרדות!

כרמיאלי סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 01.11.17 , 17:00ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


ברזנטים. אחד הדברים המבוקשים ביותר על ידי כל שורד בכל עונה של התוכנית הבינלאומית. אז מה הם בכלל וכיצד הם יכולים לשמש אתכם בביתכם הפרטי? כל הפרטים בהמשך!

מהם ברזנטים?

הברזנט הוא סוג של בד עמיד במיוחד ולעתים הוא גם נקרא שמשונית. בד זה אינו מאפשר חדירה של מים או של קרני השמש המזיקות ולכן הוא נחשב למבוקש כל כך בקרב יצרני ציוד למחנאות וכדומה, אבל גם לאנשים פרטיים ואף עסקים קטנים. כמו כן, מדובר על בד חזק, שגם יכול לעמוד ברוחות חזקות ותנאים קשים במיוחד. על השימושים התעשייתיים, הציבוריים, הפרטיים והיום יומיים שלו נרחיב בהמשך.

שימוש תעשייתי

כאמור, ברזנטים יכולים לשמש אותנו בתחומי חיים רבים, כאשר אחד מהם הוא תעשייתי. לדוגמה, תעשיית ציוד המחנאות משתמשת רבות בברזנט ויש לכך סיבות רבות. אחת העיקריות שבהן היא העמידות הגבוהה של הברזנט והיכולת שלו לעמוד גם בתנאים קשים במיוחד. לדוגמה, אם אתם רוצים להקים מחסה בטבע, שיישאר יציב גם ברוחות חזקות וישאיר אתכם יבשים גם בגשמים חזקים, הברזנט הוא הפתרון המושלם עבורכם!

שימוש ציבורי

אם בשנים האחרונות יצא לכם לעבור ליד בתי ספר וגני שעשועים, ודאי יכולתם לראות את הציליות החדשות שהותקנו בכל רחבי הארץ, במטרה להעניק צל לילדים במקומות, בהם הם שוהים חלק גדול כל כך מהיום יום שלהם. רבות מציליות אלו עשויות מברזנט והן עושות את עבודתן נאמנה. במקרים אלו, של ציליות גדולות מברזנט חשוב לשים לב לתמיכה הנדרשת לצורך זה, משום שהיות שהברזנט אינו חדיר למים, בזמנים גשומים חשוב שיהיו חורים ליציאת המים מהיריעה ותמיכה מספקת כדי להחזיק את משקל המים המצטברים עליה עם הזמן.

שימוש פרטי

גם לשימושים פרטיים ברזנטים יכולים לתרום תרומה גדולה. לדוגמה, אם אתם מחפשים פתרון הצללה, קירוי או חיפוי בשביל המרפסת, החצר או הפרגולה שלכם, הרי שברזנט יכול לתת לכם את המענה המושלם! הברזנט, בזכות היותו עמיד וחזק כל כך, הוא נחשב לאחד החומרים האמינים ביותר לשימוש ביתי. לדוגמה, אם יש לכם פרגולה בחצר הבית ואתם רוצים להשתמש בה גם בחורף, תוכלו להשתמש בברזנט לצורך קירוי וחיפוי של הפרגולה ולהפוך אותה למעין חדר נוסף לשימוש בכל עונה שתרצו.

גם לכיסוי

הברזנט יכול להיות גם מאוד יעיל כאשר מחפשים פתרון לכיסוי של חפצים חיצוניים. לדוגמה, אם יש לכם נגרר פתוח, תוכלו לכסות אותו הן בזמן נסיעה ולמעשה, בכל זמן שתרצו, וכך לשמור על כל מה שאתם מאחסנים או מסיעים בתוך הנגרר. כך גם לגבי ציוד לחצר כמו ריהוט גן וכדומה וגם לגבי כיסוי הרכב שלכם כנגד לכלוך כשהוא עומד בחנייה במשך שעות ארוכות, חשוף לתנאי מזג האוויר המשתנים.