כותרת
> C;
1/1
כרמיאל

מעכשיו קניות ביום חמישי בשוק העירוני כרמיאל

כרמיאלי כרמיאלפורסם: 07.11.17 , 09:37ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


הפריחה המחודשת של השוק העירוני בכרמיאל
אט אט אך בנחישות רבה צומח לנגד עינינו בימי חמישי שוק מיוחד, כזה שלא היה לכרמיאל זמן רב. המשימה לא פשוטה, אך מאתגרת ומעוררת עינין רב בקרב הציבור, לנוכח העובדה שרק לפני כשלוש שנים רוב הסוחרים מהשוק הקבוע של יום ב' רצו לעזוב אותו, העניין בו החל לדעוך עוד לפני כן כשרשתות גדולות החלו לצוץ כפטריות אחר הגשם.
הקש ששבר את גב הגמל מבחינת הסוחרים היה "השחקן החדש" והחזק שהופיע תחת אפו של השוק העירוני שאותותיו נכרו מתחילת  שנת 2015:  הכנסות הסוחרים בעיקר של הפירות והירקות ירדו פלאים. תנועת הקונים הלכה והתדלדלה, מצב שהשפיע גם על יתר הסוחרים, של הבגדים, ההנעלה הפיצוחים ועוד. כך החלה  נטישה של בעלי דוכנים, החברה הכלכלית הקשיבה לתחנוני הסוחרים שנותרו עדיין רגע לפני ההחלטה לעזוב והורידה משמעותית את מחירי השכירות ובימים חלשים במיוחד אף יצאה במבצעים להנחה נוספת.
גם המראה המוזנח של השוק של הגגות השבורים שהיוו סכנה ,הקירות הסדוקים, החלק המזרחי הלא מקורה שהיה מכוסה בבטונדות המוקפות בעשביה קוצנית גבוהה, תעלות ניקוז פרוצות ושבורות. כל זה ועוד לא תרמו להבאת סוחרים חדשים במקום אלו שעזבו.
לא היה מנוס מהצורך להבריא גם את מראהו של המתחם וכך לפני יותר משנתיים החלה החברה הכלכלית ביוזמה גורפת לשדרג  את המקום: החל בתיקון הגגות , סילוק הבטונדות, וגינון.                             בשנה האחרונה לנוכח מאמצי החברה הכלכלית, העיריה נרתמה להשלמת המשימה, וסייעה בהמשך הקירוי לצידי השוק, הונחו ספסלים, תוקנו תעלות ניקוז, גופי חשמל ונקודות חשמל. החלק המזרחי כוסה בכורכר ואח"כ באספלט דבר שהביא להרחבת  המתחם לטובת סוחרים חדשים שהחלו  להגיע אל השוק. נוספו מאווררים לימי הקיץ החמים . גם הקיוסק שהיה סגור מספר שנים נפתח מחדש.
כך קיבל השוק את מראהו החדש שלא נופל משווקים יפים אחרים בצפון. כך חזר גם  אמונם של הסוחרים, והחלו לנהור אל השוק סוחרים ולקוחות נוספים.
היום השוק ביום שני ססגוני ויפה-לקוחות מכרמיאל ומהישובים הסמוכים פוקדים  אותו.                        
השוק זכה לפריחה מחודשת. בהדרגה הרעיון להוסיף יום נוסף צובר תאוצה, הפעם האתגר הוא להפוך אותו לשוק עם מגוון רחב של דוכנים: מפירות וירקות בגדים והנעלה ועד לדוכני אוכל, אומנות ויצירה ,מתקיים שיתוף פעולה רעיוני פורה בין קבוצת צעירי כרמיאל בין היתר. כדי למנף את השוק, החלו המגעים בהקמת יריד פעם בחודש, או בחגים , כדי שהתושבים בעיר ובסביבה ייהנו  מחוויית קניה   בלתי רגילה ומסוחרים חדשים, שילוו באטרקציות  מעניינות על כך נספר בפעם הבאה.