כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

אחסון ללא הפסקה – איך תבחרו ארון לחדר הילדים

כרמיאלי סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 28.11.17 , 12:51ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: housein


ארונות ילדים שונים במהותם מארונות בגדים "רגילים" שמשמשים מבוגרים. זאת משתי סיבות עיקריות – הראשונה היא התאמה למימדים של הילדים, והשנייה היא ההתאמה לחדר הילדים, השונה במהותו מחדר שינה של מבוגרים. בבואנו לבחור ארון ילדים לחדר הילדים בבית, כדאי להתחשב בשני הפרמטרים הללו. כיצד מומלץ לבחור ארון לחדר הילדים ומה חשוב שיאפיין ארון זה?
 
ארון בגדים בטיחותי וידידותי לילדים
בדומה לכל פריט ריהוט אחר שנשים בחדר הילדים, נרצה לוודא כי גם ארון הבגדים הוא בטיחותי עבור הילדים – כי מדובר בארון אשר עשוי מחומרים איכותיים אשר לא יתפרקו ויסכנו את הילדים (ארון ילדים מעץ מלא מומלץ מאוד בהקשר זה), כי אין בארון חלקים בולטים ומסוכנים וכי הסגירה של הארון אינה מהירה וחזקה מדי (ארון אשר דלתותיו נטרקות בחוזקה עלול להציב סכנה מסוימת עבור ילדים).
בנוסף, נרצה לוודא כי הארון מותאם במימדיו לילדים – נרצה לוודא כי הילדים יכולים להגיע בכוחות עצמם לפחות לחלק מן המדפים בארון (המדפים עליהם נשים את בגדי היומיום, למשל). גם בכל הנוגע לאסתטיקה, נרצה ארון שהילדים יאהבו – מדובר בפריט ריהוט מרכזי אשר יוצב בחדר שלהם, ועדיף שיהיה כזה שהילדים עצמם יחבבו. לכן, מומלץ לשקול לקחת את הילדים איתנו כאשר אנו הולכים לבחור ולקנות ארון. אם הם יכירו את הארון ויהיו שותפים לבחירתו, הם ירגישו יותר בנוח בחדר שלהם וייהנו ממנו יותר. כך גם נוכל לוודא כי גובהם של הילדים מתאים למימדי הארון וכי הם יכולים להגיע לפחות לחלק ממנו בכוחות עצמם.
 
אחסון יעיל, התאמה לעיצוב החדר וחלוקה פנימית נכונה
מנקודת המבט של התאמה לחדר הילדים עצמו, חשוב לשים דגש על כמה נקודות חשובות –
הראשונה היא אחסון. בחדרי ילדים תמיד קיים צורך בשטח אחסון יעיל, כך שנוכל לאחסון את הצעצועים, המצעים, הבגדים ושאר החפצים, ולהשאיר לילדים מרחב למשחק, לימודים וכו'. לכן,ף חשוב שהארון שאנו בוחרים לחדר הילדים יכיל מרחב אחסון גדול ויעיל. חשוב לזכור כי אין צורך שהילדים יוכלו להגיע לכל אזור בארון, לכן ניתן לקנות ארון עם מדפים גבוהים יחסית בהם ניתן לאחסון ציוד שאינו בשימוש יומיומי (למשל – את בגדי החורף ושמיכות הפוך במהלך העונה החמה של השנה).
זה מביא אותנו לנקודה של חלוקה פנימית נכונה בארון חדר הילדים. חשוב לבחור בארון שמחולק בצורה המאפשרת אחסון ארוך טווח מצד אחד, אך שימוש יומיומי מצד שני. נרצה לוודא כי בארון ישנם מדפים ומגירות בגדלים שונים, חלקם נמוכים ונוחים לגישה כך שהילדים יוכלו להוציא בעצמם את הבגדים שהם רוצים ללבוש.
נקודה חשובה נוספת היא התאמה של ארון הבגדים לקו העיצובי של החדר – נרצה ארון אשר יתאים לצבעים ולשאר פרטי הריהוט בחדר הילדים, על מנת שישתלב בצורה טובה ויתרום לאווירה הנעימה והשמחה בחדר. קיים כיום מגוון גדול של ארונות שונים לחדרי ילדים, ולבטח תוכלו למצוא ארון שיתאים לחדר הילדים שלכם, הן מבחינת צבעים והן מבחינת סגנון העיצוב.
 
לסיכום, יש לא מעט הבדלים בין ארונות שונים לחדרי ילדים. מעל הכל, חשוב לוודא כי הארון עשוי חומרים איכותיים וכי הוא בטיחותי וידידותי לילדים. בנוסף, חשוב לזכור את חשיבות האחסון בחדרי ילדים, ואת האופן בו ארון טוב יכול לסייע מבחינה זו.
 
לעצות ומידע לגבי עיצוב חדר ילדים ובחירת ריהוט גלשו לאתר רשת האוס אין https://www.housein.co.il/productout.asp?prod=151