כותרת
> C;
1/1
כרמיאל

ציוד לחניונים – מציל חיים ורכוש

כרמיאלי כרמיאלפורסם: 06.02.18 , 12:38ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


כרמיאל נמצאת בתנופת התפתחות, צמיחה ובנייה מזה זמן רב. תושבים חדשים נוהרים אל בירת הגליל התחתון, שכונות חדשות מוקמות ויחד איתם גם תשתית תומכת של מבנים, כבישים, חניונים ופתרונות תחבורה שונים. במיוחד בעיר צעירה ודינאמית כמו כרמיאל, בה חלק גדול מהאוכלוסייה כולל משפחות צעירות וילדים מגילאים שונים, חשוב במיוחד לשים דגש במהלך תנופת הפיתוח והבנייה הזו על ציוד בטיחות מתאים, במגוון מקומות ומצבים שונים. בתחום הציוד לחניונים ניתן למצוא לא מעט אביזרים בסיסיים, חשובים ומתוחכמים אשר השימוש בהם אינו כרוך בהוצאה גדולה במיוחד, אך התועלת המתקבלת ממנו לרוב היא עצומה, במיוחד כאשר היא באה לכדי ביטוי בהעלאת רמת הבטיחות האישית ושמירה על חיים, כמו גם בהגנה על ציוד יקר ורכוש רב.
 

מראות פנורמיות, פסי האטה ועוד – דוגמאות לציוד מציל חיים

חלק ניכר מהציוד המקדם והיעיל כל כך בהגנה על חיים, בטיחות ורכוש ניתן למצוא כבר במקומות שונים בכרמיאל, כמו גם בערים נוספות בישראל בהן תנופת הבנייה והפיתוח ניכרת. אביזרים שונים אשר פותחו כך שיהיו פשוטים, זולים ונוחים לשימוש, נמצאים בשימוש במקומות מסוימים בעיר, וחשוב לדאוג כי יגיעו לכל אזור בו הם יכולים לסייע.
דוגמה טובה לכך היא מראות פנורמיות – מדובר באותן מראות גדולות שאנחנו מכירים מחניונים וצמתים בעייתיות, מראות אשר מעניקות לנהגים בסביבה שדה ראייה רחב יותר משמעותית, וכך הופכות את הצומת בה הן מוצבות לבטיחותית ונוחה לתנועה הרבה יותר. מראה פנורמית היא דוגמה מצוינת לאביזר אשר במונחים של תשתית תחבורתית עלותו נמוכה ביותר, אפילו זניחה, במיוחד בהשוואה לתועלת הצומחת ממנו – במקום לסלול בצומת מסוימת כיכר שלמה, להציב מערכת רמזורים או להרחיב אזורים מסוימים בחניונים בנויים, מראה פנורמית יכולה לפתור את כל הבעיה בצורה טובה ובטיחותית.
דוגמה נוספת ממנה ניתן לראות לאחרונה יותר ויותר בכרמיאל היא פסי האטה – במקום הגבשושיות ("באמפרים") הישנות בכבישים, מוצבים כיום פסי האטה מתקדמים מפלסטיק באזורים שונים במטרה להאט את מהירות תנועת כלי הרכב באזורים אלו באופן משמעותית, בלי לפגוע ברכבים. קיים כיום מגוון רחב של פסי האטה מסוגים שונים אשר עשויים מחומרים מתקדמים אשר אינם נשחקים עם הזמן, וגם במידה ונשחקים או נפגמים – החלפתם קלה, מהירה, זולה ופשוטה.
 

שימוש בציוד מתקדם אשר עשוי להעיד על ניהול מוניציפאלי נכון

נושא זה של שימוש בציוד מתקדם, יעיל וזול אשר באופן אוטומאטי מעלה את רמת הבטיחות של המשתמשים בתשתיות העיר ומסייע להגן על רכוש וציוד רב, עשוי להעיד על התנהלות מוניציפאלית נבונה, לפחות בתחומים מסוימים. מדובר בתחום אשר מציע פתרונות מתקדמים ויעילים לחלק מן הבעיות המהותיות ביותר במרחב העירוני, דוגמת בעיית הבטיחות בדרכים. בעוד ציוד מתקדם זה מציע מענה טוב לחלק מאותן בעיות מהותיות, מדובר כאמור במענה יעיל מבחינה כלכלית אשר מהווה הלכה למעשה תכנון ארוך טווח אשר לוקח בחשבון את רמת הצפיפות העתידית הצפויה במרחבים עירוניים בישראל.
 
בחסות חברת ארבל שטראוס המשווקת ציוד בטיחות לחניונים