כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

עיצוב דוכנים – מקסימום רווח במינימום השקעה

כרמיאלי סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 19.12.18 , 11:28ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


דוכנים הם חלק בלתי נפרד מעולם המסחר. ישנם שני סוגים עיקריים של דוכנים, ושניהם עשויים להניב לבעליהם רווח נאה מאוד – כדי לנצל את הפוטנציאל שלהם חשוב להשקיע בעיצוב של הדוכנים השונים. עיצוב דוכנים איכותי משלב תשומת לב לפן הפרקטי ולפן האסתטי גם יחד, והבשורות הטובות באמת הן שעם מעצב מומחה תוכלו במינימום השקעה להגיע למקסימום תועלת.

עיצוב דוכנים לכנסים ולתערוכות
סוג אחד של דוכנים הוא אותם מבנים ארעיים שמוקמים במסגרת כנסים מקצועיים ותערוכות רלוונטיות. אמנם מדובר בדוכנים שמוקמים לזמן קצר מאוד, לעתים אפילו רק מספר שעות, אבל גם כדאי להשקיע משאבים שונים בעיצובם – בעיקר בגלל החשיבות הרבה של אירוע כזה והחשיפה העצומה שהוא עשוי לספק לעסק שלכם גם אם הדוכן שלכם יפעל זמן קצר בלבד. עוד כדאי לקחת בחשבון שאת עיצוב הדוכן תוכלו לנצל בכנסים רבים ובכל תערוכה שתבחרו להשתתף בה, כך שמדובר בתועלת ארוכת טווח ומצטברת.
עיצוב דוכנים עבור כנסים ותערוכות משמש בדרך כלל לטובת מיתוג העסק. בהתאם הבסיס של העיצוב יהיה אפיון מדויק של ה-DNA של החברה והערכים שאיתם היא רוצה להיות מזוהה. באופן טבעי נדרש לשם כך ידע מקצועי – ידע שבא לידי ביטוי מובהק אף יותר בשלב השני של העיצוב והוא שימוש באלמנטים גרפיים שונים כדי להעניק לדוכן את העיצוב האופטימלי, זה שיקרין את הערכים הרצויים.
מקצועיות וניסיון הם קריטיים גם לנוכח חשיבות ההתאמה של הדוכן לשטח הספציפי שבו מתרחש הכנס או נערכת התערוכה. ישנם אילוצים רבים – מרחב, תאורה, גוונים שולטים ועוד – ולכן העיצוב חייב להיות מקצועי.
עיצוב דוכן לקניון

סוג שני של דוכנים שזקוקים לעיצוב הוא אלה המוצבים בקניונים. בדרך כלל תמצאו את הדוכנים האלה במרכז המעבר, ולכן עיצוב דוכנים במקרים אלה חייב לקחת בחשבון את העובדה שהלקוחות מגיעים אליהם מכל הכיוונים האפשריים – כך למשל כדאי שלאורך כל היקף הדוכן, ב-360 מעלות, יהיו גירויים מתאימים שימשכו את הלקוחות הפוטנציאליים.
עוד כדאי לקחת בחשבון במסגרת עיצוב דוכנים לקניון את הצפיפות הרבה ואת העובדה שישנם מצבים שבהם עקב העומס הרב הדוכן עלול "להיעלם" ולא להיראות על-ידי העוברים ושבים במעברים. עיצוב בולט הוא חובה, ובמיוחד כשזוכרים שהקניון הוא אופן כללי מקום עתיר גירויים והתרחשויות.
כאמור באופן כללי חשוב להקפיד על תשומת לב גם לפן האסתטי וגם לפן הפרקטי. מאחר שהדוכנים בקניונים מתאפיינים בשטח מצומצם יחסית, רצוי לנצל אותו היטב ובין השאר לדאוג לפתרונות אחסון יעילים במיוחד. הדוכנים עלולים להיות צפופים, כך שנדרש תכנון קפדני כדי לאפשר לעובדים למלא את תפקידם בנוחות ובהצלחה. כמו כן כדאי שכל החומרים מהם מורכב הדוכן בקניון יהיו חזקים וגם עמידים – האינטנסיביות שמאפיינת את הקניונים בארץ בימינו מחייבת דוכנים חזקים ועמידים שישרתו את בעליהם למשך זמן רב, וגם ישדרו איכות ורצינות.