כותרת
> C;
1/1
עסקים בכרמיאל

רפואה סינית קהילתית - שתי אלופות ניצחון אחד

כרמיאלי עסקים בכרמיאלפורסם: 03.12.13 , 13:12ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

רפואה סינית קהילת

רפואה סינית קהילתית,  באזור נוח בדירה יפה ונגישה ללא מדרגות להגיע אליה, פגשתי בשתי נשים מרשימות מאוד, שתיהן מדברות בנועם ובשקט עד שניסיתי גם אני להנמיך את קולי, רק שאצלן זה בא בטבעיות, השקט הנחת שמנווט אותן ויוצר את האווירה הכל כך קסומה שהייתה שם.
במטבח שזמין לכולם, מסודר ונקי יש תה צמחים, פרות יבשים.
הרמוניה, אנרגיה ועוד כמה מילים שהן משתמשות בהן ואני מהנהנת בראשי לאות הסכמה. הן יצרו תנאים לשלווה הזו גם עם המטופלים וגם בינם לבין עצמן. יעל ממכמנים בת 48 נשואה עם ארבעה ילדים במקור מקיבוץ עין גדי. וליאן בת 51 גם כן נשואה עם ארבעה ילדים מכחל במקור בניו זילנד.
לשתיהן ניסיון חיים קודם, הסבה מקצועית, לפני ארבע שנים סיימו ללמוד רפואה סינית, למדו ברידמן, עשו את הסטאג' בסין והחליטו לפתוח עסק ביחד. לליאן עסק של ייצור גלידה  בימי הקיץ החמים, וביקשה לעצמה משהו נוסף. ואחרי הלימודים הלכה להתמחות בבריאות הנפש, בבית חולים העמק בעפולה, במחלקה פסיכיאטרית. שם הקימו פרוייקט מיוחד וליאן השתתפה בלימודי המחזור הראשון שלמדו את תחום בריאות הנפש, חצי יום היא למדה, וחצי יום טיפלה בחולים בתור רופאה  סינית כולל דיקור.
יעל גם כן חיפשה את הדבר הזה שישלים את הנחת ולא הייתה צריכה ללכת רחוק היות והיא מגיעה מתחום הפיזיותרפיה מצאה בעיסוק בלימודים ובעבודה הזו את ההשלמה.
חייבים להיות בעלי ניסיון, ערניים, מהירי מחשבה והחלטה, שתיהן אומרות לי, היות ולמרות שמטופל מקבל זמן אינדיבידואלי, פרטני, בחצי שעה הבאה, הוא יישב בחדר הסמוך עם עוד מטופלים , מוזיקה שקטה ברקע בזמן שהמחטים בגופו ובזמן הזה שתיהן מקבלות מטופלים חדשים. על כן המחיר הוא בהתאם ויותר נגיש לכל כיס, זו לא אמורה להיות רפואה יקרה לעשירים, בסין זו רפואה נגישה, עממית, מחלקות גדולות עם או בלי מחיצת וילון ביניהן.
 כידוע זוהי רפואה מונעת, למרות שאין קסמים, אומרת לי יעל, אבל טיפולים צפופים מונעים, וגם משפרים מחלות ובהמשך כידוע אפשר להוריד את מינון הפגישות. "אצלנו כל מטופל מרוויח שתי מטפלות, אנחנו יושבות על כל כרטיס, מקרה , לא משנה מי מקבלת אותו, שתינו מעורבות בתיק, ואם מישהי לא נמצאת זה לא מפריע להמשיך לעבוד רגיל, כל אחת גם מביאה גישה אחרת, טכניקת דיקור שונה, אבחון נוסף, התייעצות, בניית תפריט תזונתי,פורמולה שזהו הרכב של צמחים שמותאמים למטופל ולבעיה".
קיימת עבודת צוות לתפארת, משהו טהור ביחסים ביניהן ובין הלקוחות שמבינים ומקבלים באהבה כל אחת מהן, ואת הרווח שלהם, נהנים ומרוויחים מכל העולמות
ובמחיר שפוי, ניתן גם לשלם על סדרה של עשרה טיפולים במחיר מוזל.
אין ספק כי טובות השתיים מן האחד.
לפרטים נוספים כנסו לאתר של רפואה סינית קהילתית