כותרת
> C;
1/1
לימודים

שולה שניאור על חשיבות וטכניקות לימוד אנגלית

כרמיאלי לימודיםפורסם: 10.07.14 , 09:55ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
  האנגלית שלך לא ברמה של שפת אם, אך גורל ילדיך יכול להיות שונה .
כמה חסרה לך האנגלית כשפת אם ?
האם היית רוצה להעניק לילדך את המתנה הנפלאה הזו ?

במציאות הגלובלית של היום לא מעט הורים מגיעים כבר בשלבים מוקדמים של התפתחות ילדם לרגע שבו הם שואלים את עצמם האם נכון והאם כדאי להתחיל ללמד אותו אנגלית. מבלי שנודה בכך, לרוב ההחלטה לכך מושפעת גם מסביבה תחרותית לא בריאה שבה ההורים נמצאים כיום ומחוסר הערכה לרמת הלימודים במערכת החינוך הפורמאלית.

אז מה תוכל לעשות כדי להשיג את כל זה?

• אפשר  לנסות ללמד אותו בעצמך (עם אתה יודע אנגלית ברמה בסיסית) או..
• לתת לילדך שיעורים באנגלית אצל מורה פרטי.

כדי להכיר לילדת את השפה אנגלית אפשר לעשות מספר דברים:

•  אם ילדכם ביישן, שיחה באנגלית באמצעות בובות תסייע לו לתרגל את השפה. גם מחוץ לשעות התרגול, תוכלו לעבור לשיחה באנגלית בפורום המשפחתי, אבל מעבר שכזה יכול להצליח רק כשהילד מרגיש שיש לכך ייעוד ספציפי או סיבה מוצדקת. למשל, תוכלו לעבור לשיחה באנגלית במהלך נסיעה משפחתית לחו"ל או הכנת מתכון של מאכל אמריקאי.

משחקים שאפשר לשחק עם ילדך בבית.
לומר את ה-ABC ולאחר ה"סטופ" צריך למצוא מילה באותה האות.

תרגול באמצעות שלטי דרכים במהלך הנסיעה גם יכול לעזור (הרבה מהשילוט בישראל מופיע גם באנגלית), או אפילו בביקור בסופר או בקניון – לעיתים, הכיתוב על חנויות או מוצרים הוא באנגלית.

משחקים לא רק מוסיפים התרגשות והנאה לתהליך הלמידה ותורמים לחווית רכישת השפה, אלא גם יכולים לרכך גישות של חשש ורתיעה מהשפה הלא מוכרת. בשונה ממשימות לימודיות אחרות, ההצלחה בעת משחק אינה נמדדת רק על-פי היכולות באנגלית אלא קשורה גם למאפיינים הישגיים אחרים של הילד כמו ספורטיביות, אלתור, זיכרון ועוד. תוכלו להיעזר במשחקי קלפים, משחקי לוח, תופסת, משחקי זיכרון, 'הרצל אמר', חבילה עוברת ועוד.

איך להשתמש באינטרנט כדי לסייע ללמידה?
נסו למצוא אתרים ללימוד אנגלית בחינם. ישנם מגוון אתרים בהם קיימים שפע של משחקים, סרטונים ופעילויות לימוד לילדים ונוער. אפשר גם לנסות ולהגיע לאתרי אינטרנט של תוכניות טלוויזיה לימודיות באנגלית, כמו "JIM JAM", "BABY"  באנגלית שם תוכלו למצוא מגוון פעילויות משחק.

נסו לאתר יחד עם ילדכם שירים של אמנים באנגלית שהם אוהבים. הגלישה המשותפת באתרים של שחקנים, זמרים או שחקני כדורגל הנערצים על ילדיכם בהחלט יכולה לרכך את ההיכרות עם השפה, ועם שיפורה בהמשך.

יש טעם לנסות גם ספרים?
בהחלט. גם בעידן הדיגיטלי יש מקום גם לקריאה מסורתית. מה כדאי לקרוא? נסו לבחור ספרים מבוססי איורים ועם טקסט קצר, נהיר ומאיר עיניים. אם יש די.וי.די המציג את עלילת הסיפור, נחמד יהיה לצפות בו במקביל לקריאת הספר.

בחרו רק ספרים שמוצאים חן בעיניכם, אחרת ילדיכם יזהו שאינכם מתחברים לספר והדבר עלול להשליך על רגשותיהם.

לפני קריאת הספר ערכו היכרות מקדימה עם המילים החדשות. בעת הקריאה, הצביעו על כל מילה שאתם מבטאים על-מנת להרגיל את הילד לקרוא את המילים. עם התקדמות הקריאה, עודדו את הילד להשלים סיומות ומשפטים אבל נסו להימנע מלשאול שאלות רבות מדי.

דוגמאות לספרים באנגלית המומלצים לקטנטנים: The very busy spider וגם The very hungry caterpillar -


ומה אם קשה ונמאס?
אם הילד מתלונן שקשה לו ושהוא לא רוצה להמשיך בתרגול, אל תיכנעו לחזור לשפת האם. במצבים כאלו ניתן לשלב במהלך התרגול משחק מילים קליל ולתת לילד לנצח. חשוב לסיים את התרגול כשהילד נינוח ומרוצה.

בהמשך מומלץ לשוחח עם הילד על הסיבות לקשיים בתרגול. שקלו מה ניתן לשנות בתרגול הבא - אולי להחליף את המינון או לשנות את אופן הצגת הדברים. בתרגולים עתידיים סמוכים מוטב להתמקד זמן מה בחומרים קלים יחסית על-מנת לתת לילד הזדמנות לצבור ביטחון מחודש בשפה.

אצלי לומדים אנגלית בעזרת כדורים, קלפים, משחקים וספורט והמון  TLC
(TENDER LOVE AND CARE)   אכפתיות, עדינות ואהבה ללא הפסקה.
ניתן ליצור קשר איתי ב:
פלאפון:         0525-624362
באתר :                 ise.org.il
בפייסבוק עסקי:      www.facebook.com/IspeakEnglishKarmiel

וכמובן לחצו כאן וכנסו לאתר שלי בפורטל כרמיאלי