כותרת
> C;
1/1
לימודים

מכללת סלע דעת מביאים טיפ ממומחה- הופכים חלום למציאות

כרמיאלי לימודיםפורסם: 10.07.14 , 10:27ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
 האדריכל דניאל ווכטל חושף מה מיוחד במקצוע עיצוב הפנים ונותן כמה טיפים מיוחדים לעיצוב הבית

האדריכל הבכיר דניאל ווכטל משמש כמנהל האקדמי של מסלול לימודי עיצוב פנים במכללת שנקר הנדסאים וכמורה בכיר בפקולטה לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב. לרגל השקת מסלול הלימודים הייחודי במכללת סלע דעת בכרמיאל, הוא הסכים לחלוק איתנו כמה תובנות בתחום העיצוב.

מה הוא בעצם מקצוע העיצוב בשבילך?
"מדובר ביצירה של מרחבים וחללים שיש להן משמעות- תכנונית, פילוסופית ויישומית. עיצוב פנים ואדריכלות הן למעשה רעיון שנולד במוח ובמחשבה ונגמר ביישום פיזי. במילים פשוטות יותר- עבורי זה להפוך חלום למציאות".

ממה אתה מקבל השראה?
"בעבודה שלי אני מקבל השראה כמעט מכל תחום אפשרי- מהטבע, מהצומח, מאנשים שאני פוגש בחיי היומיום, מפילוסופיה ואירועים שקרו בחיים הפרטיים שלי ומאירועים שקורים בעולם. כבעל מקצוע בתחום עיצוב הפנים יש לך עבודה משותפת והשראה מכלל הדיסציפלינות. קשה לי לדמיין תחום חיים שלא משפיע על העיצובים שאני יוצר, על המחשבות והרעיונות התכנוניים שלי. צריך לזכור, שבמידה מסויימת, עיצוב פנים הוא לא פחות מאמנות- אמנות שימושית".

עם איזה חומרים אתה אוהב להשתמש?
"כשאתה סטודנט צעיר, אתה מוצא את עצמך מתלהב מחומרים מלאכותיים- מתכות, זכוכית, פלסטיק, אבל אני מודה שככל שהשנים עברו, ואתה צובר ותק וניסיון, אתה מנסה להתחבר לטבע. אני מאמין באיזון בין חומרים טבעיים לחומרים מלאכותיים- כדי להביא להרמוניה. אין ספק שבשנים האחרונות עיצוב הפנים חוזר לטבע ולשימוש בחומרים טבעיים".

איזה פרוייקטים אהבת לעשות?
"לא מזמן סיימנו לתכנן קומה שלמה של משרדים ללקוח ביקנעם. הצלחנו לשלב שם בצורה מושלמת חיבור בין טבע וחדשנות, בין קירות מעוגלים לטיח אדמה ואלומיניום והיה ביטוי יפה ומוצלח של המחשבות והחלומות שלנו. בעבר עבדתי במשרד האדריכלים 'יסקי-סיון', והיו לנו הזדמנויות יפות להיות אדריכלים בכירים בפרויקטים מרתקים כמו מגדל חיל האוויר בקריה, או מלון אוקיאנוס".

אומרים שהסנדלר הולך יחף, איך נראה חלל העבודה שלך?
"אחרי לא מעט שנים במשרדים גדולים, אני והשותף שלי עובדים היום במשרדים ישנים, באזור התעשייה ברעננה, להם ערכנו שיפוץ ועיצוב עוצרי נשימה, והם משקפים את מה שאנחנו אוהבים- אינטימיות, יכולת לשוחח אחד עם השני, ועדיין לשהות בחלל נעים, ומעוצב באלמנטים שאנחנו הכי מתחברים אליהם. דווקא הקטן יותר- כיף יותר".

מה הטיפ הכי חשוב שלך לעיצוב הבית?
"הדבר הכי חשוב הוא לעבוד עם קונספט. לשבת ולחשוב טוב ולתכנן רעיון כולל. למרות שהנטייה של הישראלים היא ללכת לקנות אביזרים וחפצים שאין ביניהם קשר, אני דווקא ממליץ לתכנן מראש את הרעיון הכולל ובמסגרתו לעשות את תכנון החללים ואת רכישת האביזרים השונים. כמובן, הדבר הכי מומלץ הוא לקחת מעצב פנים מקצועי".

אדריכל דניאל ווכטל הוא המנהל האקדמי של מסלול לימודי עיצוב פנים של שנקר הנדסאים, בשיתוף עם מכללת סלע דעת

לאתר של מכללת סלע דעת בכרמיאלי

אם גם אתם מעונינים להגשים את החלום ולהפוך למעצבי פנים
צרו קשר:  049083333