כותרת
> C;
1/1
ספורט

טכנאי מומלץ לחדר כושר - איך לבחור טכנאי לחדר הכושר שלכם

כרמיאלי ספורטפורסם: 28.11.19 , 14:54ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ניהול ותחזוקה של חדר כושר זו משימה לא פשוטה בכלל. יש הרבה דברים שצריך לדאוג להם, והכל צריך לפעול ולעבוד כמו שצריך ללא הפסקה. מי שמנהל חדר כושר חייב שיהיו סביבו אנשי מקצוע זמינים כך שבכל בעיה – יש לו אל מי לפנות. כך למשל, הוא לא יכול להרשות לעצמו שאחד מהמכשירים שעומדים לרשות המתאמנים ייצא מכלל פעולה וכבר בסימנים הראשונים שנראה בהם שייתכן וישנה תקלה – חשוב לטפל בזה כמה שיותר מהר וללא שום עיכוב. לשם כך הוא צריך שיהיה לו טכנאי הליכונים וטכנאי המתמחה באופן כללי בתיקון ותחזוקה של מכשירי כושר.

מיהו הטכנאי המומלץ לחדר הכושר?

בניגוד לטכנאים אחרים שמתמקדים בתחום עיסוק אחד בלבד (טכנאי חשמל, טכנאי גז ועוד) – טכנאי שאחראי על תקינותם של המכשירים בחדר הכושר נדרש לרמת ידע גבוהה מאוד בכל מיני נושאים שקשורים זה לזה. כיום, המכשירים שעומדים לרשותם של המתאמנים נחשבים למתקדמים במיוחד, הם מבוססים על רשת האינטרנט ומציעים שלל אפשרויות ופונקציות שמקלות על האימון או מלוות אותו בצורה מקצועית. מכאן שיש הרבה מה לדעת בצורה מקצועית על מנת לטפל במכשירי כושר ברמה הגבוהה ביותר. תיקון הליכונים, תיקון אופני כושר, תיקון מכשירי אליפטיקל ועוד – עבור כל אלה נדרש טכנאי מקצועי ומיומן.

איך בוחרים טכנאי לחדר הכושר?

ישנם כמה פרמטרים חשובים מאוד בעת בחירת הטכנאי לחדר הכושר. ראשית, עליו להיות מקצועי כאמור ובעל ידע נרחב לא רק במכשירי חשמל אלא באופן ממוקד במכשירי כושר. מכשירי הכושר משלבים רכיבים מתחומים שונים ואי אפשר לבצע בהם תיקונים או טיפולים אם לא מכירים אותם על היטב. דבר נוסף ולא פחות חשוב הוא הזמינות – כאמור, מנהל חדר הכושר לא יכול להשבית את הפעילות בשל מכשיר לא תקין. עליו להזמין את הטכנאי כמה שיותר מהר ולכן כדאי שהטכנאי יהיה זמין באזור הגאוגרפי של חדר הכושר. אפשר מראש להגיע להסכמות על מתן עדיפות לחדר הכושר, זאת על מנת שהאבחון של התקלה אכן יבוצע כמה שיותר מהר והמכשיר יתוקן עד הגעת המתאמנים למכון. לאחר שדיברנו על הפן המקצועי ועל הזמינות, חשוב לעבוד עם טכנאי הליכונים ומכשירי כושר בעל תודעת שירות גבוהה.

קרדיט לתמונה: shutterstock