כותרת
> C;
1/1
ספורט

רץ למרחקים ארוכים

כרמיאלי ספורטפורסם: 13.02.20 , 10:17ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

רז טישלר חוזר לזירת הספורט מלא מרץ!

יום שישי לפני שבועיים, באילת, תחרות חצי איש ברזל ,רז טישלר בין המתמודדים, בספורט הכל כך תובעני אחרי שתקופה ארוכה שהזניח את הספורט לטובת עיסוקים אחרים. "שם המטרה הייתה, לאחר תקופה ארוכה של 3.5 שנים שלא התחריתי במרחקים ארוכים לרדת מ7 שעות – בוצע!" מסביר טישלר. כאן המקום לציין כי מדובר באחת התחרויות הקשות בתחום שכן על המתחרים לעבור 1.9 קילומטר שחייה , 90 קילומטר אופניים, 21 קילומטר ריצה.

למחרת בשבת התקיימה תחרות שחייה בים האדום, תחרות בינלאומית בה השתתף במשחה 1.5 קילומטר, בסופם התייצב על הפודיום במקום השלישי לקבוצת גילו, המכובד.

כך עם השתתפות מכובדת בתחרות אחת ומקום שלישי על הפודיום בתחרות אחרת חוזר טישלר לזירת הספורט הכל כך אהובה עליו. כל זאת במקביל לעיסוקו כיועץ כלכלי .

אחרי שנים של היעדרות מהזירה סיקרן לדעת כיצד עשה זאת שוב, מה היה ומה יהיה.

רז טישלר בן 44 נשוי + ארבעה ילדים.

כמה זמן אתה עוסק בספורט ?

כל חיי עסקתי בספורט בצורה כזו או אחרת במגוון ענפים, שחייה, כדורסל, טניס, כדורעף, רקדן בלהקת מחול כרמי מחול כרמיאל ועוד. אני אוהב את הפעילות, ההרגשה, העשייה וגם, מודה את התחרותיות .

טישלר משתף מדוע בכלל התרחק תקופה ממושכת , מה היו התהליכים שהובילו אותו לוותר על העיסוק האהוב עליו גם בפעם הקודמת: "חזרתי לפעילות ספורטיבית אינטנסיבית לאחר מותו של אבי (גדי טישלר אותו הכרנו כולם כאן בעיר) ב-2007, בהתחלה רק לשחייה, וב2011 עברתי לתחום הטריאתלון/איש ברזל, ומאז אני מכור לספורט הסיבולת . הבנתי שהמרוץ בחיים הוא לא רק אחר הפרנסה והעבודה, אנחנו חיים רק פעם אחת וחשוב לדעת לשלב את הדברים הרבים שאנחנו אוהבים ורוצים לעשות. משפחה, חברים פרנסה וכמובן גם ספורט.

תכניות עתידיות בתחום הספורט או במילים אחרות לאן אתה רוצה להגיע?

מבחינתי עצם היכולת לעסוק בספורט ולעשות דברים שדורשים ממני התמדה, אתגר התעלות מעל לכל דבר סביר מהווה מטרה טובה. אני באופיי רץ למרחקים ארוכים בספורט ובכל תחום מקצועי ואישי.

בעיסוקו היומיומי גם כן מביא טישלר לידי ביטוי את תכונותיו הטרומיות וכך הוא מצליח להביא להישגים את העסקים והעוסקים , כלומר התמדה , אתגריות, וריצה למרחקים ארוכים

אני יועץ עסקי- עוזר לעסקים קטנים ובינוניים לפעול ולהצליח בעולם העסקים הישראלי שהוא כלל לא פשוט ומאוד מורכב. הפעילות בנויה משני נדבכים מרכזיים, עולם האשראי/מימון לעסקים ,בנקים, קרנות ועוד ובעולם ניהול העסק כלומר פיתוח עסקי, ניהול, שיווק תפעול ועוד.

טישלר קצין בצבא הוא סא"ל במילואים , בעברו נמנה על הכוחות הסדירים , הגיע לדרגת רב-סרן בתפקיד סמג"ד בחיל התותחנים, והמשיך להתקדם גם כאשר הפך לקצין מילואים.

השתחררתי מהצבא לאחר תפקיד סמג"ד ובעצם לא ממש השתחררתי אלא המשכתי בעשייה הצבאית במילואים שם מילאתי תפקידים מגוונים: מג"ד תותחנים, רמ"ט באוגדה, ומפקד אגד תותחנים בחירום (מד"י שזה מקביל למח"ט), בדרגת סא"ל, כיום אני נמצא בפיקוד צפון.

אין פלא שתכונותיו אלו הובילו את טישלר הצעיר להשתלב גם בפוליטיקה המקומית מוניציפלית, זה היה בשנת 2015 כאשר הצטרף למטהו של משה קונינסקי, אז מועמד לא מוכר שכן אינו יליד כרמיאל התייצב לצדו ונבחר ברשימתו, כעבור שנה , לאחר עזיבתו של אלון אזולאי לשמש חבר מועצת העיר.

לפני מספר שנים נכנסת לתחום הפוליטי מוניציפלי מקומי. מה הביא אותך לכך?

מצעירותי ולאורך כל השנים הייתי פעיל בקהילה, מתנדב ותורם ברמה המקומית והארצית. באותו זמן חשבתי שאוכל לתרום לקהילה ולעיר שבה גדלתי בצורה הטובה ביותר דרך העשייה הציבורית כחבר מועצה ובכלל.

בחמש השנים בהן שמשת חבר מליאת מועצת העיר, במה עסקת יותר מכל, היכן אתה מרגיש שתרמת יותר, היכן מעט פחות בכלל איך היו חמשת השנים הללו בהן הקדשת מזמנך ללא כל תמורה בעשייה העירונית?

ראשית, הייתי רק כארבע שנים חבר מועצה, לאחר שהחלפתי את אלון אזולאי שפרש. להרגשתי התרומה הרבה באה לידי ביטוי בשני היבטים עיקריים: היכולת להסתכל על הדברים באופן מערכתי, רחב, בצורה מקצועית ועניינית ולנסות להשפיע ולשנות אם במועצה ואם יותר מכך בוועדות או בהנהלות יחידות הסמך ששם מתקיימת עיקר הפעילות. מצד שני היכולת להתחבר, לגשר ולפשר בין גורמים שונים מצדי המתרס והאינטרסים מתוך מטרה לקדם נושאים שונים, תרמה ותורמת רבות.

האם ימונה למנכ"ל עיריית כרמיאל?

בסוף חודש זה אמור טישלר להתמנות למנכ"ל עיריית כרמיאל לאחר שסיים את תקופת הצינון שנכפתה עליו בשל חברותו במועצת העיר בקדנציה הקודמת.

תזכורת: מועצת העיר טרפדה בישיבתה האופרטיבית הראשונה את מינויו למנכ״ל הבא של עיריית כרמיאל. ראש העיר משה קונינסקי הביע אכזבה מהצבעת המליאה והודיע כי בכל מקרה יגיש את המינוי לאישור משרד הפנים. גורמים בקואליציה אמרו אז כי הצבעת האופוזיציה הייתה מונעת משיקולים פוליטיים צרים, וכי טישלר הוא אדם מקצועי בעל כישורים ויכולות וראוי לכהן כמנכ״ל״.

רז טישלר סירב להתייחס לנושא.

צילומים: פרטי / אלכס הובר

לילך וקסמן, רז טישלר, אליסה  דריקר מן צילום: אלכס הובר 

רז טישלר בתחרויות 

שלומי בטאן, משה כחלון, רז טישלר, לילך רנה וקסמן צילום אלכס הובר