כותרת
> C;
1/1
בריאות

מצפה אלומות על סוכרת והשמנת יתר

כרמיאלי בריאותפורסם: 02.04.15 , 12:03ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
סימנים מקדימים להתפתחות סוכרת 

 

סוכרת היא מחלה המושפעת מגורמים שונים בין היתר מהשמנת יתר, עפ"י נתוני המכון האמריקאי לבריאות, למעלה מ-65 אחוז מהאמריקאים הבוגרים סובלים מהשמנת יתר. אחוז הלוקים בבעיה זו נמצא במגמת עליה בשנים האחרונות. עודף משקל מעלה מאוד את הסיכוי לפתח בעיות בריאות כמו מחלות לב, שבץ מוחי סוגים מסוימים של סרטן וסוכרת.

אחוז חולי הסוכרת בעולם עולה. האיגוד האמריקני לסוכרת מעריך בכ- 21 מיליון איש את סוכרת המאובחנים ועוד כ- 54 מילון איש המאובחנים כלוקים במצב קדם סכרתי.

זהו מצב בו התאים בגוף הופכים חסינים ועמידים לאינסולין וערכי הסוכר בדם גבוהים מהרצוי. זהו מקדם גבוה להתפרצות סוכרת, המגביר את עלית רמת הסוכר בדם אך עדיין לא לערכים המוגדרים כ- סוכרת בדרגה 2.

השמנת יתר וסבילות לאינסולין
בסוכרת דרגה 2 מתרחש מצב של עמידות לאינסולין - ההורמון המעביר סוכר אל התאים. כאשר אדם סובל מעודף משקל הגוף הופך להיות פחות רגיש לאינסולין המופרש מהלבלב. יש הוכחות לכך שתאי שומן עמידים יותר לאינסולין מאשר תאי שריר. אם לאדם יש יותר תאי שומן מאשר תאי שריר האינסולין הופך פחות יעיל ונשאר במחזור הדם במקום להפוך למקור אנרגיה לתאים. השמנת יתר היא גורם תורם סוכרת.

לוותר על השומן – להיפרד מהסיכון
מחקרים מצביעים על שינוי משמעותי אצל אנשים שאיבדו -7 אחוז ממשקל גופם. אצל חלק גדול מהאנשים מדובר ב 4-5 ק"ג. גם עבור חולי סוכרת, הפחתה הדרגתית כזו של משקל עשויה להאט את התקדמות המחלה. ערכי לחץ דם וכולסטרול יכולים אף הם להשתפר עם הפחתת משקל בסדר גודל כזה.


השאלה אינה רק כמה אנשים שוקלים, אלא רמת המודעות שלהם למשקל גופם, המציבה אותם ברמת סיכון גבוהה להתפתחות מחלות. אנשים בעלי השמנה מותנית – ("תפוח") עלולים לסבול יותר מבעיות רפואיות יותר מבעלי השמנה באגן הירכיים ובירכיים ("אגס"). אותה רמת מודעות קלוקלת למשקל תביא אותם בסופו של דבר לבעיית הסוכרת.

חייה חיים בריאים, הארך ימים 
סוכרת - פרט לסיכונים בריאותיים נוספים מתקשרים עם עודף משקל או השמנת יתר: בעיות בכיס המרה, מחלות פרקים, מחלות ריאה כגון קוצר נשימה (או דום נשימה) זמני בשינה, או מחלות כבד.הרמות משתנות בהתאם לאובדן משקל ושיגרת חיים בריאה. מחלות רבות עלולות להימנע על ידי הפחתת משקל והתייצבות על משקל תקין. סוכרת כמחלה גוררת אחריה בעיות נוספות כך שמבחינת הסובל מהשמנת היתר זו מכה על מכה.

גורמי סיכון לסוכרת : 
גורמי הסיכון זהים ל- pre-diabetes ולסוכרת דרגה 2 
עודף משקל והשמנת יתר
משקל תקין ויציב
היסטוריה משפחתית
גיל
מוצא 
איבחון מוקדם של סוכרת הריון
סימנים וסימפטומים ל- Pre-diabetes


Pre-diabetes 
סוכרת - לעיתים קרובות אין סימנים מוקדמים. ניתן לגלות בבדיקה שיגרתית של רמת הסוכר בדם. ערך תקין הוא מתחת ל -100. אם הערך הוא בין 100 ל-125 ניתן להעריך כי המדובר בערכי סוכר בעייתיים בצום או במצב של pre-diabetes. מעל 126 נחשב סוכרת דרגה 2.

מניעה של סוכרת דרגה 2
סגנון חיים בריא יכול להקטין את רמת הסיכונים ולשפר את דרך השימוש של הגוף באינסולין. דיאטה דלת שומן וקלוריות מסייעת להפחתת משקל.

סוכרת - ככל שיש פחות שומן ויותר שרירים, כך תהיה פחות עמידות לאינסולין. פעילות גופנית תסייע גם להפחתת משקל וגם לאיזון הסוכר בדם על ידי הפיכת הסוכר לאנרגיה.

שים לב לסימנים ולסימפטומים הבאים המעידים על סוכרת:
1. הליכה תכופה לשירותים – האם אתה "רץ" לשירותים בתכיפות גבוהה? זהו אחד מהתסמינים של סוכרת - קורה כאשר יש עודף סוכר בדם. אם האינסולין אינו פועל בצורה תקינה הכליות אינן יכולות להחזיר את הגלוקוז בחזרה לדם. הן נהיות פעילות יתר על המידה ומנסות לשאוב יותר נוזלים החוצה מהדם לדילול הגלוקוז. זה גורם להתמלאות מהירה של שלפוחית השתן ולריצה תכופה לשירותים.

2. צמא מוגבר במיוחד – אם אתה חש שאתה שותה יותר מהרגיל אך הצמא ממשיך, זה עלול להיות סימן של סכרת, בעיקר אם תופעה זו מתרחשת יחד עם הטלת שתן תכופה. אם גופך פולט יותר נוזלים מהרגיל אתה עלול להגיע לתחושת התייבשות, צורך לשתות לעיתים תכופות יותר כמויות שתיה גדולות מן הרגיל, כדי להחזיר לעצמך את הנוזלים שאיבדת.

3. אובדן משקל ללא תכנית הרזיה ייעודית – תופעה זו מתרחשת יותר במחלת סוכרת מסוג 1. הלבלב מפסיק לייצר אינסולין, לעיתים, בשל וירוס התוקף את תאי הלבלב או בשל תגובה אוטואימונית הגורמת לגוף לבלום את האינסולין מתהליך ייצור תאים. הגוף מחפש אחר מקור אנרגיה מכיוון שהתאים אינם קולטים גלוקוז. מצב זה מתחיל לגרום להחלשת רקמת השריר והשומן לצורך קבלת אנרגיה מהם. במחלת סוכרת סוג 2 מצב זה מתרחש יחד עם עליה ברמת הסבילות לאינסולין. הפחתת משקל במקרים אלה איננה משמעותית אך מתרחשת בהדרגתיות.

4.חולשה ועייפות – גלוקוז ממזון מופרש למחזור הדם כדי שהאינסולין יסייע בהעברתו לתאי הגוף. התאים משתמשים בכך לייצור אנרגיה שאנו זקוקים לה כדי לחיות.כאשר התאים אינם מגיבים עוד לאינסולין, יותר, הגלוקוז נשאר מחוץ לתאי הדם של מחזור הדם. תאי הדם "רעבים" לאנרגיה, ועייפות וחולשה, מעין "נפילה" תוקפים את הגוף. סוכרת אכן גורמת לחולשה כללית.

5. עיקצוץ ותחושת רדימות בידיים, רגליים וכפות רגליים - תופעה זו מכונה נוירופטיה. היא מתרחשת בעיקר במקרים של רמת סוכר גבוהה ופוגעת במערכת העצבים, בעיקר בגפיים. סוכרת סוג 2 מתפתחת בהדרגתיות ולעתים קרובות אנשים אינם מודעים לקיומה בגופם.ערכי סוכר בדם צפויים להיות גבוהים שנים אחדות לפני שהאבחנה נעשית, בפועל. פגיעה עיצבית עלולה להופיע מבלי שנדע על כך. הקלה משמעותית על נוירופתיה עשויה לקרות כאשר ערכי הסוכר בדם יורדים באופן משמעותי. סכרת תשפיע גם על התחושות הפיזיות שלנו.

סימנים וסימפטומים נוספים: טישטוש בראיה,יובש בעור, גרד או עיקצוץ בעור,דלקות תכופות, חתכים וכוויות הנרפאים באיטיות רבה. כאשר סימפטומים אלה מיוחסים סכרת הם תוצאה של רמת גלוקוז גבוהה בגוף. טישטוש בראיה,יובש בעור, גרד או עיקצוץ בעור,דלקות תכופות, חתכים וכוויות הנרפאים באיטיות רבה. כאשר סימפטומים אלה מיוחסים סוכרת הם תוצאה של רמת גלוקוז גבוהה בגוף.

אם אתה מבחין בסימנים אלה גש לרופא האישי שלך אשר יוכל לכוון אותך בהמשך.

חוות הבריאות מצפה אלומות 
חוות הבריאות "מצפה אלומות" מעניקה לך הזדמנות מיוחדת לטפל בבעיות בדרכים טבעיות שתוצאותיהן החיוביות מבוססות על ניסיון רב.

תזונה טבעית היא פתרון טבעי לסוכרת.
התזונה הטבעית טובה למצב של סוכרת היא מלאה באנזימים, המעניקים אנרגיה המחזקת את המערכת החיסונית. תזונה עשירה בסיבים מעכבת עלייה ברמת הגלוקוז בדם והיא מורכבת ברובה ממזונות בעלי אינדקס גליקמי נמוך. שתיה יומיומית של עשב חיטה ( פעמיים ביום) מורידה את רמת הסוכר בדם, משפרת את תהליך העיכול ומטהרת את הדם, הכליות, הכבד והמעיים. עשב החיטה עוזר להחלמה ולריפוי העור.

שיטת התזונה שלנו והקשר שלה לסוכרת.
שיטת התזונה בחווה - ניקוי גוף מרעלים ומעבר לתזונה נכונה ובריאה - מושתתת על פילוסופיית ריפוי הטבעי. בחווה מתקיימות סדנאות בנושא, גם פעילות עניפה בתחום הנפש: סדנאות לחשיבה חיובית, דימיון מודרך, יוגה, מדיטציה, נשימות, צ'י קונג, וגם הליכה בשבילי ונופי הסביבה באוויר הצח התורמת להרגשה כללית טובה. יש לנו ניסיון רב בטיפול באורחים עם מחלת סכרת, ביכולתנו ללמד אותכם דרך טובה וטבעית להתמודדות עם סוכרת.

שיטת חוות הבריאות מצפה אלומות שיטה אשר רואה את הגוף, הנפש והרוח כמכלול ומציעה אורח חיים טבעי התורם למניעת מחלות ומעניק כלים לרפאן. המוטו של השיטה - "היה אתה הרופא של עצמך" וכן "יהיו מזונותיך תרופותיך" (היפוקראטס). השיטה מלמדת כי האחריות לריפוי מוטלת על האדם עצמו. 
 

לאתר של מצפה אלומות>>

אולי יעניין אותך גם