כותרת
> C;
1/1
בריאות

תרופות סבתא לטיפול בשפעת

כרמיאלי בריאותפורסם: 26.12.18 , 10:24ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


החורף מביא איתו לא רק גשם וקרירות אלא גם מעלה את הסבירות להידבק במחלות. הסיבה לכך היא שהווירוסים פשוט עמידים יותר בקור והצטופפות של אנשים רבים במקומות סגורים (ולעתים לא מאווררים) מובילה להידבקות. לכן, אין זה מפתיע שברגע שהחורף מגיע, אנשים רבים מתחילים לחפש אחר מידע על תרופות סבתא לטיפול בשפעת.
היעילות של תרופות סבתא לטיפול בשפעת
תרופות סבתא לשפעת כשמן כן הן, תרופות סבתא. אין כל הוכחה מדעית שהן עובדות, אך רבים יכולים להעיד כי הן מסייעות להן. בראש רשימת התרופות הללו אפשר למצוא את הוויטמין C. ויטמין זה נמצא בשפע בפירות הדר ואפשר ליטול אותו גם בכדור וככדור מציצה. נטילת ויטמינים היא לרוב אינה בעייתית, אך תמיד יש להקפיד לבדוק את הוראות הצרכן ובכל מקרה מומלץ לבדוק מול גורם רפואי כי אין כל סכנה בלקיחתם.
תרופות סבתא לטיפול בשפעת יכולות להיות גם מרק עוף אך הוא יעיל בעיקר כאשר המחלה כבר מופיעה. המרק מאפשר לגוף להתחזק, לקבל תזונה במינימום הפעלה של מערכת העיכול, מה שמאפשר לגוף לפנות את האנרגיה להתמודדות מול המחלה. כמובן, לאחר הדבקה מומלץ מאד לשכב, לנוח ולהתרחק מאנשים אחרים. אפשרות נוספת היא להתחסן ולמנוע את הצורך לחפש אחר תרופות סבתא.
חיסון מול תרופות סבתא
ההחלטה להתחסן נגד שפעת מאפשרת לרבים לעבור את החורף ללא ימי מחלה. מעבר לכך, המחוסנים שאינם חולים גם לא מדביקים את הסביבה שלהם ובכך חוסכים את הצורך לחפש אחר תרופות סבתא לטיפול בשפעת. לצד כל היתרונות, כדאי לדעת כי החיסון עצמו לרוב אינו נחשב למסוכן ולכן הוא מתאים גם לקבוצות חלשות באוכלוסייה כמו זקנים וחולים בסוכרת ומחלות נוספות.
הבוחרים לטפל בשפעת בתרופות סבתא יעשו טוב אם יבצעו פעולות לחיזוק הגוף וכך ימנעו את המחלה. המניעה היא התרופה הטובה ביותר וכוללת חיזוק של הגוף. לשם כך אפשר לבצע בדיקות דם ובמקביל "להקשיב" לגוף ולהפחית פעילות ברגע שישנה תחושה כי הוא נחלש (אז הוא נמצא בסיכון מוגבר להידבקות במחלות וכך גם בשפעת).

קבוצות אשר נמצאות בסיכון
ישנן קבוצות אשר נמצאות באופן כללי בסיכון מוגבר. בעוד שישנן אוכלוסיות שגם אם הן יידבקו בשפעת, הן יוכלו להסתמך על תרופות סבתא וטיפול נקודתי, אחרות יושפעו מהמחלה. למשל, חולי סכרת נמצאים בקבוצת סיכון וחשוב שיידעו כי החיסון נגד השפעת נמצא גם כמפחית מחלות לב ובעיות נשימתיות. מכאן אפשר להבין כי חיסון נגד שפעת חשוב לכולם ובמיוחד לסוכרתיים.
תרופות סבתא לטיפול בשפעת עלולות להיות לא אפקטיביות עבור אוכלוסיות שנמצאות בסיכון ולפעמים הן אפילו מסוכנות. על כן יש לפעול בזהירות רבה ובמקרים של סימני מחלה לפנות לגורם מטפל מוסמך ולבחון אם תרופות הסבתא אינן מסכנות את החולה.