כותרת
> C;
1/1
בריאות

ערמונית מוגדלת טיפול טבעי

כרמיאלי בריאותפורסם: 26.12.18 , 11:50ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


בעיות של הערמונית הן נפוצות מאוד, גם אם לא כולם מדברים עליהן. כאן נסביר על הבעיה הנפוצה ביותר וכיצד ניתן לטפל בה: ערמונית מוגדלת טיפול טבעי!

קצת על הערמונית

הערמונית היא חלק מאיברי הרבייה הגבריים. היא נמצאת באגן, מתחת לשלפוחית השתן וגודלה כגודלו של ערמון ומשם שמה. התפקיד של בלוטת הערמונית, הידועה גם בשם פרוסטטה, הוא לייצר את הנוזל, בו מתקיים הזרע ובאמצעותו הוא יכול לנוע לכיוון הביצית ולהפרות אותה.
גדילת הערמונית
כאשר תינוק זכר נולד, הערמונית שלו היא קטנה והיא הולכת וגדלה ככל שהוא גדל ומתבגר עד שהיא מגיעה לגודלה הרצוי – כגודלו של ערמון. יחד עם זאת, פעמים רבות גברים מעל גיל 48 סובלים מגדילה מוגזמת של הערמונית ומההשלכות שלה. ההשלכות בעיקר נוגעות לתפקוד השוטף של מערכת השתן בשל המיקום של הערמונית והתוצאה הנפוצה ביותר היא התרוקנות חלקית בלבד של השלפוחית, שעלולה לגרום לדלקות חוזרות ונשנות בדרכי השתן וירידה משמעותית באיכות החיים כתוצאה מכך.
למה חשוב לטפל?
לפני שנעסוק בדרכים השונות לטיפול, כדאי להבין למה כל כך חשוב לטפל. אם כן, כאשר בלוטת הערמונית מוגדלת מעבר למה שהיא אמורה, חשוב בתור התחלה לוודא שהיא שומרת על מצב שפיר וזהו המצב הנפוץ. בנוסף, ככתוב לעיל, היא עלולה לגרום לכך, ששלפוחית השתן לא מתרוקנת עד הסוף וזהו מתכון בטוח לדלקות בדרכי השתן, שעלולות להסתבך אם אינן מטופלות כראוי וכל זאת בנוסף לסיבוכים כמו לחץ דם גבוה והצטברות של שומנים בדם וכדומה. לכן מומלץ לחפש עבור ערמונית מוגדלת טיפול טבעי כבר כאשר הבעיה מתחילה.
ערמונית מוגדלת טיפול טבעי – היתרונות
כמו בדברים רבים אחרים, גם במקרה של ערמונית מוגדלת טיפול טבעי הוא הדרך הטובה ביותר לטפל. זאת, משום שהטיפול הטבעי לא כרוך בצריכת חומרים כימיים, שעלולים לגרום לתופעות לוואי שונות. הטיפול הטבעי כולל בדרך כלל שינויים בתזונה והתאמתה לאורח החיים של הסובל מהערמונית המוגדלת ולצרכיו, טיפולים במגע וכמו כן גם דיקור, תוספי תזונה וצריכת צמחי מרפא בכמוסות, חליטות וכדומה.