כותרת
> C;
1/1
בריאות

פטנט ישראלי חדש - פתרון רפואי קבוע ללא ניתוח לערמונית מוגדלת במרכז הרפואי זיו

כרמיאלי בריאותפורסם: 31.12.18 , 09:07ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: המרכז הרפואי זיוצילום תמונות: המרכז הרפואי זיו


פטנט ישראלי חדש - פתרון רפואי קבוע ללא ניתוח לערמונית מוגדלת במרכז הרפואי זיו בצפת
  
בתמונות: ד''ר רן כץ מנהל מחלקה אורולוגית במרכז הרפואי זיו בחדר הניתוח, צילום - המרכז הרפואי זיו

לראשונה בישראל בוצע במרכז הרפואי זיו בצפת, טיפול חדשני בערמונית מוגדלת, המהווה חלופה מתקדמת לניתוחים ולטיפולים התרופתיים הנהוגים כיום בעולם.
ההליך הרפואי מתקיים במינימום פולשנות ונערך על ידי ד"ר רן כץ, מנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי זיו, בהרדמה מקומית ובאשפוז יום.
משך הטיפול כ- 10 דקות בלבד!!!

 
 הדמיה - התקן פרפר מוכנס לגוף ומיקום מתחת לערמונית

ד"ר רן כץ, מנהל המחלקה האורולוגית במרכז הרפואי זיו אומר, כי תוצאות הטיפול הראשוני משביעות רצון: "המטופל הראשון, גבר בן 71, השלים מעקב מוצלח של חודש, עם שיפור משמעותי באיכות החיים לאחר קבלת הטיפול, ללא צורך בטיפול תרופתי ונמצא תחת מעקב סדיר, הכולל בדיקות דימות ואחרות. עד כה טופלו במרכז הרפואי זיו בהצלחה שלושה גברים באמצעות הפטנט החדשני ואנו ממתינים למטופלים נוספים". הטיפול נערך במסגרת ניסוי קליני של המרכז הרפואי זיו, בשיתוף חברת הסטארט-אפ הישראלית "באטרפליי מדיקל" ((Butterfly Medical, שיצרה פטנט עולמי לבעיית ערמונית מוגדלת אצל גברים, מערכת באטרפליי לטיפול בערמונית מוגדלת. מדובר בהתקן קפיצי בצורת כנפי פרפר נפתחות, המוחדר באמצעות קטטר, ממוקם במרכז הערמונית ודוחק הצידה את אונות הערמונית המוגדלת הלוחצות על צינור השופכה וגורמות לקשיים במתן שתן. ההתקן עשוי ניטינול, תערובת של ניקל וטיטניום, הנקראת "סגסוגת זיכרון", "הזוכרת" את צורתה הגיאומטרית המקורית וחוזרת אליה לאחר שקופלה והוחדרה למקום המיועד בגוף. מטופלים מתנדבים נוספים כבר מבקשים לעבור את הטיפול.
 
בתמונה: התקן פרפר לערמונית מוגדלת של חברת ההזנק הישראלית,
באטרפליי מדיקל (צילום באטרפליי מדיקל)


ד"ר רן כץ מסביר, כי בשל תהליכים הורמונליים המתרחשים בגוף הגבר עם השנים, מתחילה בלוטת הערמונית לגדול אצל כל הגברים ללא יוצא מן הכלל. המונח הרפואי לתופעה הנו ערמונית מוגדלת שפירה ((BPH - Benign Prostatic Hyperplasia. "כאשר הגדילה היא היקפית אין בכך הפרעה מיוחדת, שכן באגן יש מספיק מקום ואולם די בצמיחה מועטה בלבד כלפי פנימה, על מנת שהערמונית תתחיל ללחוץ על צינור השופכה ותגרום להצרת קוטרו, מה שמוביל לחסימה ולהופעת בעיות בהטלת השתן. 50% מכלל הגברים יסבלו מבעיות בהטלת שתן", מתריע ד"ר כץ ומוסיף: "ההתקן קיבל אישור של האיגוד האירופאי, של משרד הבריאות (אישור אמ"ר) ושל וועדות אתיות במספר מרכזים רפואיים בישראל ולמעשה כבר מותר למכור אותו במחיר מלא. ואולם, האנשים המתאימים המעוניינים בטיפול החדש, במסגרת הניסוי הקליני, יכולים להגיע ולקבלו במרכז הרפואי זיו, ללא תשלום! לאחר שיעברו הערכה רפואית המאשרת את התאמתם".
 
לקביעת פגישה לצורך בדיקת התאמה לטיפול,
נא לפנות למחלקה האורולוגית במרכז הרפואי זיו - 04-6828775