כותרת
> C;
1/1
בריאות

טיפולים מפרים, בשעה טובה

כרמיאלי בריאותפורסם: 04.12.19 , 09:37ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

נבו רז ותמר דרוקר מסייעים במיזם הפריון "מעוברים" לנשים להיכנס להריון ולעבור בהצלחה את ההריון בעזרת טיפול משולב הכולל: דיקור סיני, צמחי מרפא, שיאצו, רפלקסולוגיה ואקסס בארס

מזה כשנה עוסקים נבו רז ותמר דרוקר במיזם פריון ייחודי מסוגו בישראל הנקרא: "מעוברים". מדובר בשיתוף פעולה מקצועי, שבזכות טיפולים משולבים אלו הצליחו מטופלות להיכנס להריון, כולל כאלו שעברו לפני כן טיפולים ללא הצלחה. הייחוד של המיזם המשותף הוא בכך שכל אחד מהם הגיע מעולם הילודה והפריון. נבו רז הוא מטפל ברפואה סינית ומומחה לבעיות אורתופדיות ופריון, ותמר דרוקר היא אחות מיילדת מוסמכת מזה 14 שנה ומזה 23 שנה מטפלת בכירה ברפלקסולוגיה בוגרת מכללת מדיסין, וגם מטפלת במגוון כלים נוספים כגון: אקסס בארס, תטא הילינג, רייקי ועוד.

דרוקר ונבו חוו כל אחד ואחת בנפרד הצלחות של נשים שהצליחו להיכנס להריון אחרי ניסיונות רבים שלא צלחו. במסגרת מיזם הפריון הייחודי 'מעוברים' הם משלבים כוחות עם הרקע הרפואי שיש לכל אחד מאיתנו, ושילוב זה אינו קיים כיום באף מסגרת אלטרנטיבית בארץ. למעשה, מדובר במכלול טיפולים אלטרנטיביים לאשה – מלפני הכניסה להריון ועד אחרי הלידה.

שניהם מסבירים כי הטיפול אפקטיבי כאשר הנשים שמגיעות לטיפול המשולב הן מכוונות מטרה ומעוניינות להיכנס להריון, "כי נשים שלא מוכנות להיכנס להריון עלולות לחבל בתהליך זה. כך למשל, הייתה מטופלת שהגיעה אלינו לטיפול המשולב נכנסה להריון לפני שלוש שנים בעזרת טיפולי הפריה וילדה תינוק. בעזרת חודש אחד של טיפולים אצלנו, במקביל לטיפולי הפריה, היא הצליחה להיכנס להריון מיד אחרי הטיפול הראשון אצלנו".

רז מסביר כי הוא ודרוקר החליטו לשלב כוחות וליצור את המיזם, לאחר שהגיעו למסקנה ששילוב של טיפולים במקביל של דיקור סיני ורפלקסולוגיה גורם להשפעה מדהימה בכל הנוגע לבעיות פריון. הם גם גילו שטיפול משולב זה עוזר לבעיות מעיים, לבעיות שינה, להלך כללי נפשי וגופני ועוד. רז: "במהלך הטיפול המשולב דרוקר עושה גם טיפול אקסס בארס, והכל ביחד יוצר שינוי מדהים במטופלת באופן מקביל ומדויק בטיפול ש"נתפר" עבורה לפי הצורך ומאיץ את התהליכים הטבעיים של הגוף לכיוון היעד הנכסף: עובר ברחם".

לפני סדרת טיפולים עוברת כל מטופלת תשאול מקיף בקליניקה, ולאחר שהיא נשכבת לראשונה על מיטת הטיפולים מודד לה רז מדדים סיניים של דופק ולשון, ובמקביל בוחנת דרוקר את כפות רגליה. במהלך הטיפול שם רז מחטי דיקור בנקודות מסוימות בגוף בתיאום עם דרוקר והטיפול שהיא מעבירה. לפני כל טיפול מתייעצים שניהם זה עם זה על מנת לתאם עמדות בנוגע לכל טיפול לאשה.

אחת המטופלות שלהם, שנכנסה להריון בעקבות הטיפולים הייחודיים, מספרת כי הגיעה לטיפול המשולב עם הרבה מחסומים אך גם מלאת תקוות. "הייתי בתקופה סוערת רגשית ופיזית והתחושה הייתה שאין ברירה ושאני חייבת לעשות משהו. המטרות הטיפוליות העיקריות היו להרגיש יותר טוב, לטפל במיגרנות ולהסדיר ולארגן את המחזור החודשי – התאמת ביוץ לאמצע המחזור וקיצור ימי דימום. כבר אחרי הטיפול הרגשתי רוחות של שינוי, ובעיקר תחושת איזון וסדר בגוף, בראש ובלב. אני מרגישה יותר ערנית, פעילה יותר בערבים, מתעוררת בקלות יותר בבקרים והשינה יותר רציפה".

רז, 40, נשוי ואב לשלושה, מטפל ברפואה סינית מזה 12 שנה באמצעות דיקור וצמחי מרפא. בין מטופלותיו: נשים הסובלות מבעיות פוריות כמו: ורידים בולטים, הפלות חוזרות, שחלות פוליציסטיות (כשהגוף מייצר הרבה ציסטות באזור הרבייה), מחיצות ברחם, בעיות הורמונליות, ומטופלים הסובלים מבעיות פריון כמו: כמות זרע, איכות, גודל וצמיגיות הזרע ועוד. הוא גם מסייע לנשים שצריכות ללדת בעזרת טיפולים משלימים המזרזים את הלידה – במקום שיקבלו זריקת פיטוצין הגורמת להתכווצויות מלאכותיות של הרחם – ובעקבות זאת לכאב בלתי נסבל ליולדת.

רז נולד וגדל בירושלים בהר צופים, בסמוך לאוניברסיטה העברית, שהפכה לנוף ילדותו, במיוחד בשל העובדה שאמו עבדה כאם הבית במעונות הסטודנטים באוניברסיטה. כבר מגיל צעיר קיבל תגובות מסביבתו ומחבריו על כך שיש לו מגע ייחודי ורגישות אחרת. הוא שירת בתפקיד פיקודי בחיל הנדסה קרבית. לאחר שסיים את לימודי התואר הראשון בכלכלה ובמזרח אסיה באוניברסיטה העברית, החליט לפתח את אהבתו לרפואה הסינית. הוא למד סינית והשיג ויזה לסין בה התגורר במשך שנה.

במהלך שהותו בסין חווה רז חוויה מכוננת, כאשר קלקול קיבה חמור ריתק אותו למיטה. אחרי שלושה ימים בהם השתמש בתרופות מערביות מהארץ שלא עזרו לו, לקח אותו חבר סיני לחנות קטנה וחשוכה ללא שלט בכניסה. "שנינו נכנסנו דרך דלת שלא ראיתי אף פעם, למרות שגרתי באזור במשך חצי שנה. מבט אחד בלבד של אדם זר מאחורי הדלפק הספיק לו לזהות שאני סובל מבעיה קיבתית. הוא לקח מכמה מגירות כל מיני צמחים, הכין לי מרקחת רפואית מצמחי מרפא והכריח אותי לשתות מולו, מבלי לדעת מה זה. בבוקר לאחר מכן קמתי חדש עם אנרגיה של 100 אחוז ויותר, ובעיקר רעב גדול אחרי שלא אכלתי במשך שלושה ימים".

עם חזרתו לארץ נשאר מקרה זה בזיכרונו, והוא התחיל לעבוד כמטמיע תוכנת חשבונאות בחברת הייטק ידועה. "זו הייתה עבודה עם הרבה אינטראקציה עם אנשים, אבל ידעתי שלא אצליח לשרוד במקצוע זה. עברתי כמה עבודות עד שעבדתי כסוכן שיווק של ספרים בהוצאות ספרים גדולות וידועות. כנראה שהבזקים מאותה חוויה מכוננת בסין צצו בראשי במהלך העבודה, וכשהבנתי שאני צריך משהו לנפש התחלתי ללמוד קורס שיאצו, שלמעשה הציל את חיי כי הייתי במרוץ עכברים לכיוון אפור במיוחד, הכניס צבע לחיי ואיפשר לי לבטא את יכולותיי המקצועיות והאישיות".

אחרי שנה זנח רז את כל העולם הקודם שהכיר, התחיל ללמוד רפואה סינית ובמקביל עבד כמטפל שיאצו. במהלך לימודיו שנמשכו ארבע שנים התחיל לעבוד בקופת חולים כללית, למרות שעדיין לא סיים את לימודיו. זה קרה בעקבות טיפול מקצועי שהעביר למנהלת מרפאה של רפואה משלימה בכללית. במקביל ללימודי הרפואה המשלימה פתח קליניקה פרטית במודיעין, בה הוא מעביר מגוון טיפולים הנותנים מענה למגוון בעיות שונות: אורתופדיה – ידיים, רגליים, עמוד שדרה, גב, בעיות פריון, בעיות הורמונליות ובעיות פנימיות כמו: סוכרת, לחץ דם גבוה, פיברומיאלגיה, ועוד.

דרוקר, 42, שבעבר עבדה כמיילדת בבית חולים, כאחות במרפאה לבריאות האישה בקופת חולים כללית וכמומחית בפוריות הריון ולידה, מודה כי זה יחסית נדיר שמטפלת פוריות היא אחות, מיילדת וגם דולה. "לפעמים הכניסה להריון מושפעת מהמצב הרגשי בו נמצאת האישה, וגם לגבר יש השפעה. אם לאחד מבני הזוג יש בעיה רפואית כלשהי, פחד מההורות או פחד מההריון עצמו, זה עלול לגרום לבעיות בכל מה שקשור לכניסה להריון".

היא גדלה בבית דתי בראשון לציון ולמדה באולפנת צפירה. שני הוריה עלו לארץ מארגנטינה. היא סיימה את התואר הראשון שלה מאוניברסיטת בר אילן בחוג המשולב במדעי החברה (פסיכולוגיה, סוציולוגיה וקרימינולוגיה) בשנת 2001 וארבע שנים לאחר מכן סיימה את לימודי הסבת אקדמאים לסיעוד. בגיל 30, כשכבר הייתה אחות, יצאה לטיול מקיף במזרח הרחוק במשך עשרה חודשים בתאילנד, קמבודיה, ויאטנאם, לאוס, נפאל והודו. "עברתי תקופה קשה והחלטתי להגשים חלום ולצאת לטיול הגדול שלא הגשמתי אחרי השירות הלאומי. בכל מקום מצאתי את עצמי עוזרת למטיילים, מגיעה לבתי חולים ואפילו תרמתי דם לילד נפאלי חולה לוקמיה עם אותו סוג דם כשלי".

כשחזרה מהטיול הארוך במזרח התחילה את לימודי המיילדות, ועברה את המבחן המעשי כשהיא בעצמה בהריון בחודש השלישי. לאחר לידת בתה הבכורה, החלה לעבוד כמיילדת והביאה איתה לחדר הלידה זווית הוליסטית, מכילה וטבעית.

שני ילדיה של דרוקר נולדו באותו היום – ב-21 בנובמבר ובאותו בית החולים – בהפרש של שבע שנים. הבן נולד לפני שנתיים בלידת ואקום, למרות שהרופאים בבית החולים התעקשו ליילד אותה בניתוח קיסרי. בתה נולדה לפני שבע שנים בניתוח קיסרי, בעקבות סיבוך בלידה. בגיל 40 החליטה דרוקר לא להשאיר את בתה לגדול לבדה, ובצעד אמיץ הביאה לעולם את בנה בהורות משותפת. זאת למרות הרקע הדתי שלה, היותה לא בזוגיות ובמצב מאתגר לגידול ילדים לבדה כאם חד הורית. ההריון השני לא היה פשוט וכלל שמירת הריון, וחודש לאחר הלידה נפטר אביה והיא הייתה צריכה לגדל ילד נוסף לבדה ולהתמודד עם האבל הטרי על אביה.

דרוקר מספרת כי כדולה היא אוהבת ללוות את הנשים בהן היא מטפלת במהלך ההריון, כולל עיבוד חוויות מהלידה הקודמת שלהן עם כל הפחדים והחששות ולקראת הלידה או ההריון הבא. היא גם מעבירה קורסי הכנה מותאמים אישית לזוג או ליחידים, "ואז בלידה עצמה אנו מתמקדות בלידה ולא בדברים שמסביב שעלולים להפריע. כמובן שכשמתעוררות בלידה שאלות בנוגע לנושאים רפואיים שונים, אני נותנת להן מענה כאחות מיילדת מוסמכת יחד עם הצוות הרפואי, ויחד עם זאת אני נשארת מקור לכוח ולעוצמה ליולדת על מנת לבטא את רצונותיה ולסייע לה לחוות את הלידה הטובה ביותר עבורה. אני עושה זאת באמצעות טיפולי אקסס בארס, דמיון מודרך ועיסויים במהלך הלידה ושיטות נוספות שמאפשרות לידה עוצמתית וקלה יותר".

בעקבות הטיפולים בפוריות אצלה בקליניקה, היא פיתחה שיטה שבאמצעותה היא מעבירה טיפולי רפלקסולוגיה בשילוב אקסס בארס, שבעקבותיהם יוצאים המטופלים עם תחושת ריחוף. הטיפולים מיועדים לנשים ולגברים הסובלים מהפרעות בשינה, פחדים, קשב וריכוז, כאבים ברגליים, פיברומיאלגיה, בעיות במעיים, הפרעות בווסת, כאבי ראש ועוד. "שמתי לב להשפעה של הטיפולים על נושא הפוריות, הייתה לי מטופלת שהגיעה לטיפול כזה ובמהלכו שאלתי אותה באיזה שלב של הביוץ היא נמצאת. לפני כחודש היא גילתה שהיא בהריון טבעי לחלוטין בגיל 46".

רז ודרוקר, כיצד מגיבות נשים שמגיעות אליכם לטיפול משולב שמועבר בו זמנית על ידי גבר ואישה?
"המטרה של מיזם רפואי משותף זה היא להביא את האישה למצב של הריון, ללוות אותה במהלך ההריון וללוות אותה במהלך הלידה וגם לאחר הלידה. היא מקבלת את הכל במקום אחד, כשכל אחד מאיתנו מביא לחדר הטיפולים את הייחודיות שלו. כך למשל, יש לנו מטופלת דתיה שעוברת אצלנו תהליך. בהתחלה היא הרגישה מאוד נבוכה, אך ככל שעובר הזמן היא מרגישה בטוחה יותר וגם זה שאני נוכחת במהלך הטיפול מרגיע אותה. נבו שם לה את המחטים במהלך הדיקור ויוצא מהחדר, ונכנס אליו רק בסוף הטיפול כדי לבדוק האם צריך לחזק או להחליש את עוצמת הטיפול".

נבו רז בטיפול דיקור סיני, צילום גיל דור 

נבו רז ותמר דרוקר בטיפול משולב במסגרת המיזם הרפואי מעוברים, צילום גיל דור

נבו רז ותמר דרוקר בתשאול עם מטופלת במסגרת המיזם הרפואי מעוברים, צילום גיל דור

תמר דרוקר בטיפול רפלקסולוגי, צילום גיל דור 

תמר דרוקר ונבו רז, צילום גיל דור

אולי יעניין אותך גם
איך עושים בדיקת gbs עצמית לגילוי סטרפטוקוקוס מקבוצה B?

נבו רז ותמר דרוקר מסייעים במיזם הפריון "מעוברים" לנשים להיכנס להריון ולעבור בהצלחה את
ההריון בעזרת טיפול משולב הכולל: דיקור סיני, צמחי מרפא, שיאצו, רפלקסולוגיה ואקסס בארס

"גאמני רצה" נשים בורוד בכרמיאל

נבו רז ותמר דרוקר מסייעים במיזם הפריון "מעוברים" לנשים להיכנס להריון ולעבור בהצלחה את
ההריון בעזרת טיפול משולב הכולל: דיקור סיני, צמחי מרפא, שיאצו, רפלקסולוגיה ואקסס בארס

מדוע חשוב לבצע בדיקות גנטיות? כל הפרטים

נבו רז ותמר דרוקר מסייעים במיזם הפריון "מעוברים" לנשים להיכנס להריון ולעבור בהצלחה את
ההריון בעזרת טיפול משולב הכולל: דיקור סיני, צמחי מרפא, שיאצו, רפלקסולוגיה ואקסס בארס

אולטרסאונד שד וממוגרפיה לשד

נבו רז ותמר דרוקר מסייעים במיזם הפריון "מעוברים" לנשים להיכנס להריון ולעבור בהצלחה את
ההריון בעזרת טיפול משולב הכולל: דיקור סיני, צמחי מרפא, שיאצו, רפלקסולוגיה ואקסס בארס

האם קנאבידיול (CBD) הוא האנטיביוטיקה החדשה וכמה יעילה היא?

נבו רז ותמר דרוקר מסייעים במיזם הפריון "מעוברים" לנשים להיכנס להריון ולעבור בהצלחה את
ההריון בעזרת טיפול משולב הכולל: דיקור סיני, צמחי מרפא, שיאצו, רפלקסולוגיה ואקסס בארס

איך עושים ביטוח נסיעות לחו"ל

נבו רז ותמר דרוקר מסייעים במיזם הפריון "מעוברים" לנשים להיכנס להריון ולעבור בהצלחה את
ההריון בעזרת טיפול משולב הכולל: דיקור סיני, צמחי מרפא, שיאצו, רפלקסולוגיה ואקסס בארס

הלבנת שיניים – מה זה

נבו רז ותמר דרוקר מסייעים במיזם הפריון "מעוברים" לנשים להיכנס להריון ולעבור בהצלחה את
ההריון בעזרת טיפול משולב הכולל: דיקור סיני, צמחי מרפא, שיאצו, רפלקסולוגיה ואקסס בארס

מתי לפגוש רופא שיניים מומחה

נבו רז ותמר דרוקר מסייעים במיזם הפריון "מעוברים" לנשים להיכנס להריון ולעבור בהצלחה את
ההריון בעזרת טיפול משולב הכולל: דיקור סיני, צמחי מרפא, שיאצו, רפלקסולוגיה ואקסס בארס

רפואה סינית קהילתית בכרמיאל חוגגות 10 שנים

נבו רז ותמר דרוקר מסייעים במיזם הפריון "מעוברים" לנשים להיכנס להריון ולעבור בהצלחה את
ההריון בעזרת טיפול משולב הכולל: דיקור סיני, צמחי מרפא, שיאצו, רפלקסולוגיה ואקסס בארס